Hall of Fame #13: Michał Mielcarek

Naczelny „Neo Plusa”, Gamezilli i Gram.pl, współtwórca „Cyberpodwórka”, prezes Draw Distance, użytkownik PlayStation Vita… Z Michałem Mielcarkiem porozmawiamy o promowaniu w Polsce konsol, rozstaniach z pracownikami i o tym, jak podnosić się po porażkach.

„Mielu” obecny jest w branży właściwie od zawsze – pierwsze kroki stawiał jako dziennikarz, następnie zmienił stronę barykady i przeszedł do Bloober Teamu (zresztą raptem chwilę po tym, jak krakowski zespół wydał „najgorszą grę na PlayStation 4”). Finalnie zaś – stanął na czele Draw Distance.

A choć krakowski zespół wydawał się zmierzać w dobrą stronę, po niedawnej premierze Serial Cleaners znalazł się on na zakręcie – ze studiem rozstali się z wówczas czołowi pracownicy, a w międzyczasie zagraniczny wydawca wstrzymał tajemniczy Projekt Swan. Podczas naszego wywiadu zagadniemy Mielcarka o to, kto właściwie został w jego drużynie, dlaczego już sam tytuł ostatniej produkcji mógł zadziałać na jej niekorzyść, i na czym mają polegać reformy, które wdraża Draw Distance.

Partnerami naszych audycji są Totalizator Sportowy, Fundacja Orlen i Fundacja ARP.