Cyberpunk 2077: Odejście lead gameplay designera, wkrótce nowe info o patchu

Przy okazji: choć CD Projekt przez pięć lat w cuglach wygrywał konkurs na „Giełdową Spółkę Roku”, spadł w rankingu o… kilkadziesiąt pozycji.

Po ośmiu latach Andrzej Zawadzki, który pełnił przy cyberpunkowym RPG-u funkcję starszego projektanta gameplayu (a wcześniej – m.in. – testował trzeciego Wiedźmina), postanowił pożegnać się z firmą. Oczywiście w jego odejściu nie ma nic dziwnego, rotacja w polskim gamedevie jest duża, a krajowi twórcy często opuszczają studia po zakończeniu projektu. (Choć złośliwi mogliby twierdzić, że Cyberpunk 2077 jest jednak daleki od ukończenia).

https://twitter.com/ZawAndy/status/1373941706182295556

Przy okazji: w związku z mieszanym przejęciem fabularyzowanej audycji, która punktowała część nowości aktualizacji 1.2, spółka dyskretnie przypomniała, że zaprezentowała dotychczas jedynie ułamek zmian.

Z ciekawostek zaś: choć rokrocznie kraśnieliśmy z dumy, gdy CD Projekt otrzymywał laur Giełdowej Spółki Roku według „Pulsu Biznesu”, po pięciu latach musiał on pożegnać się z tytułem. Przypomnijmy, że o otrzymaniu wyróżnienia decydują specjaliści z polskiego rynku kapitałowego – przeszło stu analityków, doradców inwestycyjnych i osób zarządzających aktywami.

W tym roku uznali oni, że na laur zasłużyła biotechnologiczna Selvita. Wysoko uplasowały się Ten Square Games (8. miejsce) i 11 bit studios (10). CD Projekt spadł zaś w kategorii ogólnej na 61 pozycję (na 120 ujętych w rankingu spółek).