CD Projekt „Giełdową Spółką Roku”. Ten Square Games z największym sukcesem

To się zaczyna robić nudne.

Warszawski producent Wiedźminów sięgnął bowiem po laur po raz piąty z rzędu. O wyróżnieniu (przyznawanym przez „Puls Biznesu„) zdecydowali specjaliści z polskiego rynku kapitałowego – przeszło stu dwudziestu analityków, doradców inwestycyjnych i osób zarządzających aktywami.

Eksperci rokrocznie oceniają, która ze spółek może się pochwalić najbardziej kompetentnym zarządem, największym sukcesem, najlepszą jakością produktów i usług, relacjami z inwestorami oraz która z nich ma najciekawsze perspektywy rozwoju. W rankingu ogólnym CD Projekt wygrał o włos z Ten Square Games. Oczko niżej mamy biotechnologicznego giganta Ryvu Therapeutics, odpowiadające za fotonowe detektory podczerwieni Vigo System oraz Dom Development (specjalizację spółki odgadną wyłącznie najbardziej błyskotliwi z naszych czytelników).

 • Spółka / (wynik ogólny)
 1. CD Projekt / (90,9)
 2. Ten Square Games / (89,1)
 3. Ryvu Therapeutics / (87,4)
 4. Vigo System / (84,1)
 5. Dom Development / (84,0)

Dodajmy, że na miejscu siódmym znalazło się 11 bit studios, a na piętnastej lokacje: PlayWay.

CD Projekt triumfował również w trzech kategoriach szczegółowych. Poza czołówką znalazł się jedynie w rankingu „Sukces 2019 r.” (bo przecież na „sukces” poczeka do września), w którym pałeczkę przejęli producenci mobilek. (I słusznie! W styczniu 2019 za ich akcję zapłacilibyśmy ok. 80 zł, w marcu 2020 ich wartość przekroczyła zaś 300 zł).

 • Kompetencje zarządu
 1. CD Projekt
 2. Ryvu Therapeutics
 3. Dom Development
 • Innowacyjność produktów i usług
 1. CD Projekt
 2. Ryvu Therapeutics
 3. Vigo System
 • Relacje z inwestorami
 1. CD Projekt
 2. Dom Development
 3. LPP
 • Perspektywy rozwoju
 1. Ryvu Therapeutics
 2. CD Projekt
 3. 11bit Studios
 • Sukces w 2019 r.
 1. Ten Square Games
 2. Dino Polska
 3. Dom Development

Przypomnijmy, że w lutym – jeszcze zanim rynki odczuły koronawirusa – CD Projekt wspiął się na podium największych spółek na GPW; w pewnym momencie jego kapitalizacja przekroczyła 32 mld zł. Niektórzy z ekspertów ostrzegają, że to „pompowanie spekulacyjnego balonu„,