CD Projekt „Giełdową Spółką Roku”. Ten Square Games z największym sukcesem

To się zaczyna robić nudne.

Warszawski producent Wiedźminów sięgnął bowiem po laur po raz piąty z rzędu. O wyróżnieniu (przyznawanym przez „Puls Biznesu„) zdecydowali specjaliści z polskiego rynku kapitałowego – przeszło stu dwudziestu analityków, doradców inwestycyjnych i osób zarządzających aktywami.

Eksperci rokrocznie oceniają, która ze spółek może się pochwalić najbardziej kompetentnym zarządem, największym sukcesem, najlepszą jakością produktów i usług, relacjami z inwestorami oraz która z nich ma najciekawsze perspektywy rozwoju. W rankingu ogólnym CD Projekt wygrał o włos z Ten Square Games. Oczko niżej mamy biotechnologicznego giganta Ryvu Therapeutics, odpowiadające za fotonowe detektory podczerwieni Vigo System oraz Dom Development (specjalizację spółki odgadną wyłącznie najbardziej błyskotliwi z naszych czytelników).

  • Spółka / (wynik ogólny)
  1. CD Projekt / (90,9)
  2. Ten Square Games / (89,1)
  3. Ryvu Therapeutics / (87,4)
  4. Vigo System / (84,1)
  5. Dom Development / (84,0)

Dodajmy, że na miejscu siódmym znalazło się 11 bit studios, a na piętnastej lokacje: PlayWay.

CD Projekt triumfował również w trzech kategoriach szczegółowych. Poza czołówką znalazł się jedynie w rankingu „Sukces 2019 r.” (bo przecież na „sukces” poczeka do września), w którym pałeczkę przejęli producenci mobilek. (I słusznie! W styczniu 2019 za ich akcję zapłacilibyśmy ok. 80 zł, w marcu 2020 ich wartość przekroczyła zaś 300 zł).

  • Kompetencje zarządu
  1. CD Projekt
  2. Ryvu Therapeutics
  3. Dom Development
  • Innowacyjność produktów i usług
  1. CD Projekt
  2. Ryvu Therapeutics
  3. Vigo System
  • Relacje z inwestorami
  1. CD Projekt
  2. Dom Development
  3. LPP
  • Perspektywy rozwoju
  1. Ryvu Therapeutics
  2. CD Projekt
  3. 11bit Studios
  • Sukces w 2019 r.
  1. Ten Square Games
  2. Dino Polska
  3. Dom Development

Przypomnijmy, że w lutym – jeszcze zanim rynki odczuły koronawirusa – CD Projekt wspiął się na podium największych spółek na GPW; w pewnym momencie jego kapitalizacja przekroczyła 32 mld zł. Niektórzy z ekspertów ostrzegają, że to „pompowanie spekulacyjnego balonu„,