#ZostanWDomuGrajWPolskieGry: 25 x 60 Parsecs!

60 Parsecs! uczy, że musimy działać szybko… szybko więc przypiszcie kody do swoich kont na Steamie!

O „Robotycznych Dżentelmenach” szerzej pisaliśmy przy okazji rozdawnictwa ich debiutu. Duet Dominik Gotojuch & Juliusz Zenkner miał spore doświadczenie w pracy na cudzym garnuszku; pierwszy z panów urabiał się w CD Projekcie i Lionhead, drugi: w Platige Image. Gdy poszli na swoje, zadebiutowali za sprawą 60 Seconds!… i rozbili bank, ich połączenie czarnej komedii i survivalu sprzedało się w ponad 2 mln egzemplarzy.

60 Parsecs! korzysta z podobnego przepisu na zabawę, ale zmiany są (tytuł to nie przypadek) kosmiczne. Znów mamy raptem minutę, by zgromadzić zapasy (puszki zupy!) i ludzi, z jakimi przetrwamy katastrofę… tyle że tym razem zarządzamy nie rodziną z przedmieść, ale załogantami stacji kosmicznej. Gdy ci uciekną przed eksplozją, zabawa dopiero się zaczyna, musimy bowiem nauczyć się życia w postnuklearnych warunkach.

Tytuł wciąż jest raczej rozrywkowy niż kompleksowy i nadal błyszczy za sprawą poczucia humoru. In plus trzeba mu policzyć reformę oprawy. Od teraz komiksowe rysunki oglądamy nie tylko w „bazie”, ale również podczas eksploracji (zresztą słusznie, bo prezentują się one lepiej niż trójwymiarowe modele). Dodajmy do tego zróżnicowaną załogę, moc strategii przetrwania i retrofuturystyczną estetykę, a stanie się jasne, że warto dać szansę również drugiej produkcji Robot Gentleman.

Steamowe kody na 60 Parsecs! znajdziecie poniżej. Dla utrudnienia: cyfry zastąpiliśmy następującymi symbolami…

1 – $
2 – *
3 – ^
4 – #
5 – –
6 – (
7 – {
8 – <
9 – ?
0 – ,

,RGTJ-CVBTV-<RXNY
CVI{Y-M{B??-GQB{A
P–,D{-{R#KR-B?#^–
D–DT,-K*<FD-TWLQB
L#FEW-T–Y,E-DCW^^
#APYY-QCEG#-YXXTJ
<QD#T-QT#,X-YZ–Y<
^YRTH-E^{#R-QJTA?
{TPAW-,HKT,-BJKBM
YYJNW-HZY*,-FB,MR
VFZVC-W#L,H-YGIMV
DYFYY-{*(TC-WFL*M
–DRBZ-?*<ZP-PWTQC
B^VD<-D,{,V-^JDJE
A*^AF-Z*LJP-HFZV(
*N{RW-K#Q–J-GDKTZ
VZATF-ETXLG-IQJV?
L^QQ,-EKCM<-–MCFP
D<GMK-(HZLT-L,V?(
–Z(TA-THTLV-VWTED
XEANF-HYP?K-(ZE{T
INZ*?-HF#C<-JE#GI
*{*(V-YHTAI-TVEQD
*YMEA-DTRKC-K<*{D
#B(?#-*W{YK-XKCDP

Kontynuujemy akcję #ZostanWDomuGrajWPolskieGry, podczas której rozdajemy ponad tysiąc kodów na ponad 50 polskich gier (dotychczas: m.in. na Shadow Warriora 2Vampire: The Masquarade – Coteries of New YorkWanderlust: Travel StoriesBlair WitchFrostpunka, We. The Revolution i Superhota). Jeżeli chcecie dowiadywać się o kolejnych jej odsłonach jako pierwsi – zachęcamy do polubienia fanpage’a PolskiGamedev.pl.