Barn Finders z darmowym prologiem

Przy okazji: gra właśnie ufundowała się na Kickstarterze.

Pamiętacie jeszcze o Barn Finders? Jeśli nie: służymy ściągawką – w grze Duality Games wyprawiamy się do Ammeryki (nie jest to błąd, ale gra słowna), gdzie eksplorujemy opuszczone stodoły w poszukiwaniu cennych znalezisk.

Autorzy właśnie zakończyli zbiórkę na Kickstarterze (ponad 1300 odbiorców wsparło projekt 22 tys. dolarów kanadyjskich), a darmowe Barn Finders: The Pilot zadebiutowało na Steamie. Zwiastun darmowego prologu zdradza zamiłowanie twórców do amerykańskiego pogranicza, a w dodatku zgrabnie sygnalizuje, że obok szperania w bibelotach zajmiemy się rozbudową warsztatu. Pojawia się w nim również UFO, bo… bo właściwie czemu nie?

Studio zapowiada 12 lokacji i 150 przedmiotów, własny kąt, w którym naprawimy, oczyścimy i złożymy znajdźki, możliwość personalizacji sklepu, angażujące minigry oraz sporo humoru. Dodajmy, że dzięki hojności zbiórkowiczów udało się sfinansować cele dodatkowe. W efekcie obok trybu fabularnego możemy liczyć na 3 eventy Bid Wars („specjalne wydarzenia polegające na szalonych licytacjach rodem z popularnych programów TV”), dodatkowe obiekty, mapy, postacie oraz ułatwiający rozeznanie w dobytku katalog.

Tytuł powinien zadebiutować w pierwszej połowie tego roku.