#ZostanWDomuGrajWPolskieGry: 20 x Regalia: Of Men and Monarchs

Jak Polacy radzą sobie z taktycznymi jRPG-ami?

Ano całkiem nieźle, czego dowodem Regalia: Of Men and Monarchs od Pixelated Milk.

W ramach spadku otrzymujemy zamek. Brzmi może i nieźle, ale jego skarbiec świeci pustkami, mury wymagają generalnego remontu, a królestwo wydaje się opustoszałe. Nie wspominając już o tym, że martwy krewniak zdążył zadłużyć nieruchomość i nasza w tym głowa, by znaleźć środki na spłatę poborcy podatkowego. By to uczynić, w ciągu 30 godzin przemierzymy 6 regionów. Obok gapowatego Kaya (p.o.) protagonisty przez ekran przemknie ponad 20 ekscentryków, których włączymy do drużyny lub zatrudnimy do pracy we włościach. Ozdobami tytułu są humor (momentami nawiązujący do klasyki ciężkiego brzmienia) oraz ręcznie rysowana grafika.

Pixelated Milk zaserwowało nam rozgrywkę w kilku smakach. Zarządzanie zamkiem i interakcje z obsadą mieszają się tu z turowymi walkami rodem z Final Fantasy: Tactics (z zastrzeżeniem, że relacje między postaciami wpływają na ich osiągi na polu bitwy).

Edycja pecetowa zadebiutowała w 2017. Rok później, dzięki wysiłkom Crunching Koalas, tytuł trafił również na PS4, XBO i Switcha (i to od razu w wersji Royal Edition). Pixelated Milk ukończyło w tym czasie Warsaw, taktyczną grę bitewną (wyraźnie stylizowaną na Darkest Dungeon), w której sterujemy oddziałem podczas powstania warszawskiego. Gdy piszę te słowa studio pracuje nad niezapowiedzianym jeszcze tytułem.

Steamowe kody na Regalię znajdziecie poniżej. Dla utrudnienia: cyfry zastąpiliśmy następującymi symbolami…

1 – !
2 – @
3 – #
4 – $
5 – %
6 – ^
7 – &
8 – *
9 – (
0 – )

&NG*D-CPJKB-RBMYM
N*WTX-)WY%%-($NWZ
GBZXI-G(MAI-Z^PR*
D$P(#-AVHV#-D(GJR
Q)*C@-XH*HA-@GJ$V
)AEKP-GNA*E-^FZGE
E(G)K-^PJFQ-Z)YJI
GNA&F-^J)AZ-$EZQH
AZHVB-BZHDP-A(*LE
L^V&B-QVEPX-WELCN
LGGJ*-FT@XK-ZXTTH
BA*KB-RL**#-%%I^G
BKGTQ-AFN)Y-N*W@%
YL@AK-*@NVW-JKKQK
RBJDG-PY&RN-LEHQ)
IVWR@-PRN*J-ZH*@%
XMI(P-TN^ZC-BTQZ)
^ZYCK-E@VQ&-(YEJP
IWYRL-H$&NE-NZQQB
P^PI)-A)CL%-EVKW^

Kontynuujemy akcję #ZostanWDomuGrajWPolskieGry, podczas której rozdajemy ponad tysiąc kodów na ponad 50 polskich gier (dotychczas: m.in. na Shadow Warriora 2, Vampire: The Masquarade – Coteries of New York, Wanderlust: Travel Stories i We. The Revolution). Jeżeli chcecie dowiadywać się o kolejnych jej odsłonach jako pierwsi – zachęcamy do polubienia fanpage’a PolskiGamedev.pl.