Gatewalkers: Miks Diablo i Don’t Starve zaprasza do testów alphy

Komu hack’n’slasha, w którym niby walczymy z niewieloma przeciwnikami równocześnie, ale mocujemy się także z atmosferą, temperaturą czy ciemnością?

Gra A2 Softworks chce pożenić formułę action RPG, czteroosobową kooperację i elementy survivalu. Rzecz ma być trudna nie tylko przez wzgląd na warunki pogodowe, ale również walkę (bez autocelowania, silnie bazującą na zdolnościach). Już teraz produkcja oferuje bezklasowy system postaci (oparty w dużej mierze na craftingu) oraz wymaga, by odbiorcy dostosowywali swój ekwipunek do konkretnych wyzwań i przeciwników.

Akcja toczy się w proceduralnie generowanym multiwersum. Między kolejnymi światami przemieszczamy się przez bramy (tytuł to nie przypadek), każdy z nich ma mieć zresztą własne mechanizmy związane z przetrwaniem.

Testy potrwają od 26 do 29 marca i pozwolą (m.in.) zwiedzić lodową krainę oraz ruszyć w ekspedycję (do zaliczenia wyłącznie we współpracy z innymi graczami). By wziąć w nich udział należy zapisać się do newslettera (co można uczynić pod tym adresem).

A2Softworks równolegle rozwija dwie inne produkcje. Strategię, w której zarządzamy platformą wiertniczą (Drill Deal), walcząc nie tylko z tsunami, ale również atakami krakena lub UFO (zabawa wydaje się nawiązywać do pokrewnego gatunkowo Two Point Hospital). Climber: Sky is the Limit to natomiast symulator wspinaczki wysokogórskiej, który pozwoli nam wdrapać się na szczyty Mount Everest, Broad Peak czy K2.

Powiązane gry: