#ZostanWDomuGrajWPolskieGry – 20 x Kholat

W programie wycieczki: minusowe temperatury, strach i Sean Bean wymienialny na Andrzeja Chyrę.

Od wypadków na przełęczy Diatłowa w północnym Uralu minęło przeszło sześćdziesiąt lat. Mimo to wciąż nie wiadomo, co doprowadziło do makabrycznej śmierci dziewięciu rosyjskich studentów, znalezionych poza namiotem w lekkim przyodziewku, który nijak nie pasował do wskazań termometru. Hipoteza wysunięta przez scenarzystów IMGN.PRO czyni z tragedii wydarzenie bardzo niesamowite… ale by zebrać wszystkie elementy układanki, sami będziemy musieli przeżyć horror.

Przy zacinającym śniegu, nieustannie gubiąc drogę w ciemności, przemierzymy przełęcz w poszukiwaniu śladów ofiar. Uzbrojeni jedynie w kompas, mapę i latarkę, odwiedzimy miejsca, których próżno szukać w folderach turystycznych, i odnajdziemy dokumenty zawierające cząstkowe tropy. Na szlaku czyhają niebezpieczeństwa, ale – podobnie jak nieszczęśnicy znalezieni w śniegu w 1959 roku – w razie zagrożenia bohater może tylko uciekać. Polecamy grę w izolacji i wieczorową porą, bo siłą Kholata jest nastrój i ścieżka dźwiękowa – muzyka, skrzypiący pod stopami śnieg i zawodzenie wiatru potrafią zapaść w pamięć. Dwaj wymienieni wcześniej dżentelmeni występują w grze w roli narratorów, odpowiednio w wersji angielskiej i polskiej.

Oryginalną premierę Kholat miał wprawdzie pięć lat temu, ale dopiero co doczekał się wydania na Switchu. Uprzedzamy, że wartość komediowa poniższego okolicznościowego zwiastuna nie znajduje odzwierciedlenia w grze – w niej faktycznie przyjdzie się nam bać.

Do oddania mamy 20 kodów aktywujących grę na Steamie. W każdym jedną cyfrę zastąpiliśmy wykrzyknikiem (nadmieńmy, że wśród zastąpionych przez nas cyfr nie było dziewiątek).

!YWCW-ZFF02-ZEW7C
HAKD6-N!EGG-2TGLC
6!N8W-9KLGQ-EE8VJ
J0R5C-T0IPX-BL3N!
DX8P8-9!VKJ-7I992
DY8!A-AGC9N-5PMII
0ZVMY-!TP68-4Q7NJ
05!6A-VPBLA-TVQM8
FDCZW-D5TVE-!RZ73
2DJBW-0QTJI-QH7!R
0L!0N-TDPJM-NN7PT
49VP3-T3ZFM-JB5!0
QFTDB-W2B9D-TXZL!
D29VE-DN!K5-IV4CT
!TMVW-RAKII-A8HZR
RFT20-MTZJK-L!F7W
VFA2E-!9L8R-CHJ65
RXQI!-N0Q5Q-DXKNQ
GN23R-IQG07-0!WGM

Kontynuujemy akcję #ZostanWDomuGrajWPolskieGry, podczas której rozdajemy ponad dwa i pół tysiąca kodów na ponad 70 polskich gier (dotychczas: m.in. na Shadow Warriora 2Vampire: The Masquarade – Coteries of New YorkWanderlust: Travel StoriesBlair WitchFrostpunka, We. The Revolution, Superhota oraz Dying Lighta). Jeżeli chcecie dowiadywać się o kolejnych jej odsłonach jako pierwsi – zachęcamy do polubienia fanpage’a PolskiGamedev.pl.

Powiązane gry: