#ZostanWDomuGrajWPolskieGry: 20 x Book of Demons

Na dobry początek tygodnia mamy coś dla miłośników klasycznej literatury.

A po prawdzie: dla entuzjastów hack’n’slashy. Book of Demons to pierwsza gra z serii Return 2 Games (tytułów, które mają nam przypomnieć radość, jaką czuliśmy przed monitorami kilka dekad temu) i pierwsza gra osadzona w autorskim Papierowersum.

Debiutując, Thing Trunk rozłożyło na czynniki pierwsze stareńkie Diablo. Wraz z bohaterem (wojownikiem, łotrzykiem lub magiem) trafiamy do Starej Katedry, pod którą uwił sobie leżę arcydemon. By do niego dotrzeć, musimy wyprawić się w podróż przez proceduralnie generowane katakumby…

A choć założenia są skądinąd znajome, warszawiacy dołożyli do zastanej formuły co nieco od siebie. Przede wszystkim: przystępność – podziemia przemierzamy w swoim tempie (sami możemy ustalić, jak długa powinna być przygoda, a algorytm wygeneruje stosownie skomplikowany poziom), po predefiniowanych ścieżkach. Zespół nie wzbraniają się również od czerpania z karcianek – rozwój postaci rozgrywa się w dużej mierze w oparciu o kartoniki, które zdobywamy eksplorując podziemia. Mogą one reprezentować zarówno przedmioty, jak i zdolności czy buffy.

Kolejny tytuł Thing Trunk, Book of Aliens, ma hołdować tradycjom UFO: Enemy Unknown. Pokierujemy w niej rządową agencją militarno-naukową, która stara się odeprzeć inwazję obcych. Niestety, poza tym wiadomo o nim jedynie tyle, że się ukaże (w 2021… albo nawet później, jeżeli zespół zdecyduje się na zmianę silnika). W międzyczasie powinniśmy otrzymać Book of Demons: Hellcard, czyli „kooperacyjny roguelike’owy deckbuilser”. Spin-off ma rozwijać mechanikę kompletowania talii kart, ale i kusić istotnym niuansem: tym razem starcia będą rozgrywać się w turach. W dodatku najlepiej będzie do nich podchodzić w dwuosobowym co-opie.

 

Steamowe kody na Book of Demons znajdziecie poniżej. Dla utrudnienia: cyfry zastąpiliśmy następującymi symbolami…

1 – !
2 – )
3 – #
4 – $
5 – %
6 – ^
7 – Ą
8 – *
9 – (
0 – @

PJKP@-RYVWZ-ĄKIXN
JXJWN-FJGK)-^HEAG
VLTHN-JPJ(D-K@ITT
$NPRB-TQZ^X-A^LJR
#PPWK-R$$YG-YFV@Y
HKBW)-WXWJM-F^E$G
XX^WM-(V^*D-#J)X@
(ZFEC-F%IBN-J#%PJ
PY)PN-YN^^N-FXĄNC
FNTHR-#(ĄY%-*C^EG
EBBZ#-@F(QY-$@FRJ
PADZG-(MIWV-ĄGBYJ
%))DA-WZ*WZ-VLE$(
%GĄWG-MRVHP-DWLDD
CIĄD#-D(FER-N^NMĄ
VHRPX-FE(WD-NJ(GV
F*VRK-)%H(#-B*IDI
YX)^#-@WBJ#-K(BXE
(L)#(-)#RYH-E$ĄJC
IAY^(-N$#RQ-NGZDV

 

Kontynuujemy akcję #ZostanWDomuGrajWPolskieGry, podczas której rozdajemy ponad tysiąc kodów na ponad 50 polskich gier (dotychczas: m.in. na Shadow Warriora 2Vampire: The Masquarade – Coteries of New YorkWanderlust: Travel StoriesBlair WitchFrostpunka, We. The Revolution i Superhota). Jeżeli chcecie dowiadywać się o kolejnych jej odsłonach jako pierwsi – zachęcamy do polubienia fanpage’a PolskiGamedev.pl.