Thing Trunk zapowiada Book of Aliens oraz spin-offa Book of Demons

Dziwnie znajomi ci Obcy.

2019 był dla nas wszystkich szczególnie chaotycznym czasem. Cały rok upłynął pod znakiem wychodzącego z Early Accessu Book of Demons, najwyższy więc czas, by podzielić się z wami, czym zajmowaliśmy się w ostatnich 12 miesiącach.

– zaczyna wpis na stronie studia Maciej Biedrzycki. Chwilę później producent ogłasza aż dwie gry. Book of Demons: Hellcard będzie „kooperacyjnym rogulike’owym deckbuilderem”. Rzecz ma się toczyć w tym samym uniwersum, co Księga Demonów, ale rozwijać jego historię oraz bodaj najbardziej interesujący mechanizm: kompletowanie talii kart zapewniających rozmaite buffy/zdolności. Starcia rozegramy w turach, zwracając szczególną uwagę na rozmieszczenie sług Arcydemona. Produkcję będzie się dało zaliczyć solowo, ale najlepiej sprawdzić ją ponoć w dwuosobowym co-opie.

Tytuł ukaże się w czwartym kwartale przyszłego roku. Posiadacze Book of Demons mogą liczyć na – ty cytat – „*bardzo* korzystną zniżkę przy premierze”.

 

Book of Aliens, to kolejna odsłona Return 2 Games, cyklu, którego przedstawiciele mają hołdować klasykom gamedevu. Księga Obcych czerpie z tradycji UFO: Enemy Unknown. Pokierujemy w niej rządową agencją militarno-naukową, która postara się odeprzeć inwazję. Niestety, poza tym wiadomo o niej jedynie tyle, że się ukaże (w 2021… albo nawet później, jeżeli zespół zdecyduje się na zmianę silnika).

 

Po więcej informacji odsyłam na oficjalną stronę studia. Powyższe deklaracje warto sobie uzupełnić o wywiad z Konstantym Kalickim, szefem Thing Trunk, który przeprowadziliśmy na krótko po zdobyciu przez Book of Demons statuetki CEEGA.

Wersja MP3 jest dostępna w tym miejscu.

A jeśli chcecie nas przesłuchać za pośrednictwem Spotify’a – zapraszamy tutaj.