Yet Another Fantasy Title: Zapowiedziano parodię fantasy

Kolejny Lead do Newsa: Games Operators i Atomic Wolf przyprawią nas o bóle przepony.

Twórcy Rustlera nie próżnują. Ledwie zwróciły się koszty Rustlera, już studio ogłosiło prace nad Infection Free Zone, a więc postpandemiczną zombie-strategią. Autorzy Liberated też nie zasypiają gruszek w popiele. Jeszcze w lipcu ogramy ciepło zapowiadającego się Fire Commandera (natomiast na 4 Minutes to Apocalypse czekamy grubo ponad cztery minuty… i jeszcze się naczekamy).

Obie firmy zapowiedziały właśnie koprodukcję, RPG-a Yet Another Fantasy Title. Wcielimy się w łotrzyka, a do naszych zadań – zdradza steamowa karta katalogowa – będzie należeć: –

„Pokonanie orków, wykiwanie aroganckich elfów, upicie się z krasnoludami, nauczenie się zaklęć od czarowników i wykradnięcie pierścienia goblinowi (…) Pozbycie się przystojnego księcia w lśniącej zbroi, kradzież jednorożca i przypadkowe zostanie… Wybrańcem”.

A wszystko po to, by w finale zmierzyć się ze smokiem.

Games Operators i Atomic Wolf chwalą się parodystycznym sznytem, walką z użyciem 15 broni, a także zaklęć i przedmiotów. Po drodze zapolujemy na potwory, weźmiemy udział w szeregu zadań pobocznych i spersonalizujemy… wilka (przypuszczalnie: również jednorożca, osiołka i konia, a więc inne z potencjalnych środków lokomocji).

Wydawcą Yet Another Fantasy Title ma być Games Operators (Rustler). Nie znamy daty premiery tytułu, autorzy dowcipnie piszą, że gra ukaże się, „gdy Pierścień zostaje odnaleziony”… Czekamy więc, aż kompania krasnoludów, czarodziej i hobbit wyprawią się z Bag Endu w kierunku Gór Mglistych.

Chętnie zresztą osłodzimy Wam oczekiwanie pierwszym zwiastunem (nieco pachnącym The Bard’s Tale, a trochę cyklem Magicka) i kilkoma screenami: