Wild West Dynasty: Praca wre i mamy na to dowody

Trochę podśmiechiwaliśmy się, że Virtual Magic Games raczej grę zapowiada, niż ją pokazuje… ale studio postanowiło zamknąć nam usta.

Po sukcesie Medieval Dynasty niemiecki Toplitz zapowiedział siostrzane Wild West Dynasty, za które mają odpowiadać debiutanci ze wspomnianego Virtual Magic Games. Opublikowany na łamach IGN-u teaser zgrabnie prezentował surowe realia Dzikiego Zachodu, nie miał jednak nic wspólnego z rozgrywką per se. A choć po E3 projekt wrócił na afisz, ujawniony wówczas trailer pokazywał przede wszystkim oklejane plasteliną klocki LEGO.

Miło nam jednak poinformować, że twórcy skontaktowali się z PolskiGamedev.pl, by pokazać nam świeżutkie screenshoty, którymi – rzecz jasna – chętnie się z Wami podzielimy.

Przygodę rozpoczniemy jako samotny kowboj, który natrafił na opuszczone ranczo. By się utrzymać, zasiejemy rośliny i zapolujemy na zwierzynę, później zaś: wybudujemy miasta, wsiądziemy na konia, zawalczymy z bandytami, poszukamy złota czy weźmiemy udział w rodeo. Obok kampanii (“z interesującymi twistami i setkami misji”) możemy liczyć na tryb gry swobodnej. Ponadto w XIX-wiecznych Stanach Zjednoczonych znajdziemy sobie małżonkę i spłodzimy potomka.

Gra powinna zadebiutować w przyszłym roku.