Przegląd tygodnia (27 września – 3 października)

PlayWay wchodzi do garażu, Blum zaprasza na turniej rycerski, a Image Power – na statek. Z kolei Bloober Team zapowiada… coś.

Nowe Layers of Fear to zagadka, nie wiadomo, czy pokazany w Tokio teaser zwiastuje trzecią część serii, czy – dajmy na to – remaster na Unreal Engine 5. Jedyne co jest pewne to fakt, że gra na pewno powstanie. W naszym podsumowaniu nie mogło zabraknąć także kolejnych renowatorów, symulatorów i managerów/tycoonów, pewną odskocznią od popularnych formuł jest jednak multiplayerowa gra rycerska.

W najbliższym czasie możemy spodziewać się wielu premier, które śledzić możecie w naszym kalendarzu.

Premiery polskich gier:

Chernobylite (PlayStation 4, Xbox One)
Coffee Noir – Business Detective Game (PC)
Concordia: Digital Edition (PC)
Ghostrunner (PlayStation 5, Xbox Series X)
Road Racing: Highway Car Chase (Switch)
The Handler of Dragons (PC)
Train Station Renovation (PlayStation 4)

Zapowiedzi polskich gier:

Layers of Fear

Najnowszy projekt Bloober Team ma być związany z marką Layers of Fear i zadebiutować w 2022… ale wiadomo właściwie tyle. Warto dodać, że w studiu powstają równolegle dwa „aspirujące AAA”.

Garage Flipper (PC)

Kolejny z następców House Flippera pozwoli nam odnawiać opuszczone i zniszczone garaże oraz warsztaty samochodowe. Za produkcję odpowiada Games Incubator z grupy PlayWay, które aktualnie pracuje nad 11. produkcjami. Zaanonsowało ich nawet więcej, ale Animal Trainer i Wheeled Warriors: Ultimate Destruction zostały przekazane nowopowstałym zespołom.

Best Forklift Operator (PC)

W najnowszej grze studia Setapp gracze wcielą się w operatora wózka widłowego. Po zaliczeniu niezbędnego szkolenia, będą oni mierzyć się z czasem, wykonując kolejne zlecenia, w których liczą się szybkość i precyzja. Twórcy zapowiadają także „szalony” tryb arcade oraz edycję przeznaczoną na gogle VR. Premiera (we wczesnym dostępie) nastąpi w 2022.

Knighty (PC)

Knighty to multiplayerowa gra rycerska, w której weźmiemy udział w królewskim turnieju żółciutkich jak cytryny Squapetów. Czeka na nas wiele punktowanych konkurencji – twórcy wymieniają m.in. zbijaka na włócznie, zawody strzeleckie, walki drużynowe czy wyścigi na torach przeszkód.

Za produkcję odpowiada studio Blum, prawdopodobnie powiązane z G-Devs, które należy do CreativeForge Games, a którego większościowym udziałowcem jest PlayWay. Nie znamy jeszcze daty jej premiery.

Cruise Ship Manager (PC)

Image Power z grupy PlayWay zaanonsowało kolejny już manager/tycoon. W Cruise Ship Manager zostaniemy właścicielem i zarządcą luksusowego statku wycieczkowego, by poprzez odpowiednie decyzje zadbać o zadowolenie klientów i rozwój własnej jednostki. Jak podają twórcy, budżet gry to ok. pół miliona złotych, a odpowiada za nią nowy, kilkuosobowy zespół. To dziewiąty zapowiedziany przez nich tytuł.

Powiązane gry: