Wiedźmin: CD Projekt Red i Dark Horse zapowiadają komiksy

Wiedźmini muszą odnaleźć się w świecie, w którym potworów jest jak na lekarstwo.

CD Projekt Red (którego przedstawiać nie trzeba) i Dark Horse (komiksowy wydawca mający w portfolio m.in. „Hellboya” i „Sin City”) zapowiadają cztery kolejne zeszyty! Pierwszy z nich, „Fading Memories”, ukaże się już 17 czerwca i opowie o tym, jak Geralt (i S-ka!) radzą sobie z rzeczywistością, w której powoli zaczyna brakować potworów, a więc: zleceń. W zawiązaniu akcji Biały Wilk otrzyma wezwanie od burmistrza miasteczka Towitz, który uskarża się na mglaki, ponoć porywające tutejsze dzieci.

Za scenariusz odpowiada Bartosz Sztybor (publikujący wcześniej w „Kolektywie” czy „Ziniolu”), a za rysunki irańczyk Amad Mir („Zarathustra”). Okładka prezentuje się następująco:

Przypomnijmy, że wiedźmin coraz śmielej emigruje zarówno do innych gier wideo (pojawił się już w Deamon X Machinie, Monster Hunter: World czy Soulcaliburze VI), jak i do innych mediów. Dzięki aktorskiemu serialowi Netfliksa Dziki Gon zanotował w grudniu rekordową liczbę jednocześnie grających. Streamingowy gigant już teraz zapowiada nie tylko drugi sezon, ale również serial animowany o młodym Vesemirze (jego scenarzysta szykuje ponoć „wielkie, teatralne sceny akcji na miarę Dragon Ball Z”).

Krajowe komiksy o Geralcie powstawały już w latach 1993-1995 (rysował Bogusław Polch, pisali Maciej Parowski i Andrzej Sapkowski), a amerykański Dark Horse współpracuje z CD Projekt Red od 2014. Pod jego egidą ukazały się dotychczas „Dom ze szkła”, „Klątwa kruków” i „Córka płomienia” (podążające za fabułami gier) oraz „Dzieci lisicy” (adaptujący fragmenty „Sezonu burz”).