Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest: Drogi pamiętniczku…

Z dev diary dowiadujemy się, że wilk wilkowi wilkiem.

Warszawskie Different Tales nie rozpieszcza nas materiałami ze swojej nowej gry. Swoje autorskie podejście do „Wilkołaka: Apokalipsy” zapowiedzieli w czerwcu, ale pierwszy teaser był w najlepszym wypadku enigmatyczny. Miesiąc później dowiedzieliśmy się, że produkcja zabierze nas do Puszczy Białowieskiej, którą zgłębimy jako poszukująca prawdy o swojej rodzinie Maja. Gwarantem jakości oprawy ma być Dave McKean, autor kojarzony m.in. z okładkami komiksowego “Sandmana”, scenariusz rozpisze natomiast m.in. Artur Ganszyniec, współtwórca Wiedźminów i autor Wanderlust: Travel Stories (rozgrywce całkiem zresztą blisko do tego ostatniego tytułu).

By nieco załatać lukę między publikacjami zwiastunów, studio ruszyło z publikacją „Pamiętników developera”. W pierwszym z nich wspomniany Ganszyniec opowiadał o tym, jak wydawnictwa White Wolf dotarły do Polski i zgrabnie streścił podstawy settingu. W kolejnym opowiada o tym, co skłoniło go do prac nad marką i wspomina młodzieńcze sesje z papierowym RPG-iem.

Na deser łapcie zaś garść spostrzeżeń reżysera na temat fabuły, w której pokierujemy emigrantką z Polski (co ciekawe – podobną protagonistkę zaoferuje nam również nadchodzące Vampire: The Masquarade – Shadows of New York).

Heart of the Forest ma zadebiutować w IV kwartale tego roku. Autorzy zachęcają, by zapisać się do newslettera, który odblokuje dostęp do ekskluzywnych tapet z gry (jedna z nich posłużyła do zilustrowania tego newsa).