Werewolf: the Apocalypse – W Białowieży wilk kły szczerzy

…z końcem roku tu przybieży. Oj dana!

Podczas gdy Draw Distance zbliża się do wydania kolejnej gry osadzonej w świecie Wampira: Maskarady, studio Different Tales rzeźbi w drugim najpopularniejszym settingu Świata Ciemności. Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest będzie zahaczającą o horror przygodówką, która pozwoli odkryć zębate tajemnice Puszczy Białowieskiej. Zgłębimy je jako Maja, współczesne dziewczę szukające prawdy o swojej rodzinie, nieprzygotowane na grozę, którą kryje polsko-białoruska dzicz. Autorzy obiecują opowieść, w której splotą się legendy i rzeczywista historia tych okolic.

Na naszą wyobraźnię ma oddziaływać także oprawa graficzna. Wśród inspiracji twórcy wyliczają ilustracje Dave’a McKeana, autora kojarzonego m.in. z okładkami komiksowego „Sandmana”,  a także wyjęte z dziecięcego koszmaru prace Elke Trittel czy sztukę Kenijki Wangechi Mutu. Oryginalna oprawa ma w równej mierze posłużyć do wyobrażenia scenerii, w której znajdzie się bohaterka, jak i do odmalowania stanu jej nadwyrężonego umysłu. Pierwsze materiały zdradzają też, że istotną rolę odegra narracja pisana.

Wybory, których Maja dokona podczas wędrówki, wpłyną na trzy atrybuty – szał, siłę woli i zdrowie. Ich kombinacja otworzy lub zamknie pewnie ścieżki postępowania, wpłynie też na to, jak bohaterka będzie postrzegać otoczenie. Na podstawie podejmowanych decyzji gra określi – uwaga, spoiler! – jakim wilkołakiem jest dziewczyna.

Wgląd w psychodeliczną rozgrywkę zapewnia najnowszy zwiastun gry:

Dzięki klipowi dowiedzieliśmy się też, że tytuł ukaże się w czwartym kwartale tego roku. Szukajcie go na Steamie i GOG-u.