War Mongrels z datą premiery, Facebook kasuje zwiastun

„Post z trailerem pojawił się tutaj wczoraj i został usunięty bez choćby słowa. Żadnego powiadomienia. Serio?”.

Polska odpowiedź na fenomen serii Commandos zadebiutuje na pecetach już 19 października. Premierowe wydanie ma kosztować 160 zł, ale w sklepie Epica można je kupić przedpremierowo z dwudziestoprocentową zniżką.

Izometryczna strategia z elementami RPG ma nas zabrać na front wschodni II wojny światowej. Nasi bohaterowie (początkowo: żołnierze Wermachtu, później: dezerterzy, wreszcie: partyzanci) mają dysponować zróżnicowanymi umiejętnościami oraz rynsztunkiem. Kampanię – inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami – będzie można ogrywać bądź solowo, bądź w co-opie.

W ramach ciekawostki dodajmy, że Facebook zdecydował się skasować najświeższy zwiastun produkcji… choć trudno orzec, dlaczego, bo obrazoburczych elementów znajdziecie w nim jak na lekarstwo.

Dla gliwiczan podobne perturbacje to zresztą wcale nie pierwszyzna. Podczas ubiegłorocznego Gamescomu nie odbył się organizowany przez Destructive Creations koncert metalowego zespołu Caliban, co prezes studia tłumaczył na naszych łamach słowami: „…bo pięć osób zarzuciło nam rasizm„.

Z pozostałych wieści: współpracę ze studiem nawiązała ekipa odpowiedzialna za Brazzers: The Game. Jej efektem ma być powstanie gry, z której zadowoleni będą fani Hatred.