Najlepszy miesiąc życia: Klabater wyda grę Warszawskiej Szkoły Filmowej

Warszawiacy wyprawią się do Ameryki, której już nie ma.

Klabater (szykujący się do zaprezentowania światu The Amazing American Circus) i WSF (współorganizatorzy PolskiGamedev.pl: Game Jam) nawiązali współpracę. Jej efektem ma być wydanie Najlepszego miesiąca życia (ang. Best Month Ever), a więc – czytamy w informacji prasowej (pisownia oryginalna):

„Pełnej emocji i zwrotów akcji opowieści o samotnej matce, Louise i jej synu Mitchu. Bohaterka – młoda kelnerka samotnie wychowująca dziecko, pewnego dnia dowiaduje się, że jest śmiertelnie chora. Postanawia wyruszyć w podróż przez USA i odnaleźć ojca chłopca i rozliczyć się ze swoją trudną przeszłością”.

Point’n’click ma nam pozwolić na dokonanie wyborów, które uformują młodziutkiego Mitcha (każda decyzja będzie mieć wpływ na jedną z trzech statystyk: pewność siebie, praworządność i relacje). Za jego produkcję odpowiada „zespół doświadczonych developerów i młodych filmowców” pod kierownictwem Maciej Szcześnika (a więc prorektora Warszawskiej Szkoły Filmowej i projektanta systemów walki wiedźmińskiej trylogii. Ów całkiem niedawno gościł zresztą w naszej audycji).

Wśród inspiracji autorzy i autorki wymieniają filmy lat 60. i 70… acz nie tylko.

– Znajdą tu coś dla siebie i miłośnicy gier pokroju Life is Strange, ale i fani obyczajowych seriali telewizyjnych jak “Cudowne Lata”. Jednak tym, co stanowi o wyjątkowości Najlepszego Miesiąca Życia jest świetnie pokazana relacja matki i syna.

– komentuje Michał Gembicki (prezes Klabatera).

Nie wiadomo, kiedy gra zadebiutuje, wiadomo natomiast, na jakich platformach (pecetach, PlayStation 4, Switch i Xbox One). Jej pierwszy trailer możecie obejrzeć poniżej, szczególnie zainteresowanych tematem odsyłamy także na steamową kartę katalogową.