War Hospital: Pierwszy gameplay… i przesunięcie premiery

Na wojnie i w szpitalu wszystkie chwyty dozwolone!

Przyznajemy bez bicia, że umknął nam pierwszy pokaz rozgrywki strategii Brave Lamb… tymczasem jest to wydarzenie całkiem doniosłe. Dlaczego?

Po zapowiedzi na dyptyku z okładek polskich pism, dziesięciosekundowym (!) fragmencie gameplayu oraz cinematiku, studio wreszcie zaprezentowało grę w akcji! Na trailerze widzimy brudne materace i nosze, operującego w warunkach polowych chirurga, biegających po okopach żołnierzy, ekrany zamówień i rekrutacji oraz drzewko rozwoju. Tymczasem narrator zgrabnie tłumaczy zawiłości zabawy.

Akcja toczy się w północnej Francji w czasach I wojny światowej. Podczas gdy państwa centralne toczą bitwy z ententą, za linią frontu toczy się równie dramatyczna walka o życie.

W brytyjskim szpitalu pomożemy żołnierzom stanąć na nogi. Nieustannie mamy się zmagać z brakiem ludzi i ekwipunku, spróbujemy także zbudować w naszym przybytku społeczność i podejmiemy (deklaratywnie) trudne wybory moralne.

Więcej o produkcji dowiecie się z jej steamowej karty katalogowej… Swoją drogą: choć do niedawna była ona zapowiadana na IV kwartał 2022 r., zwiastun zdradza, że pojawi się ona w enigmatycznym 2023.