War Hospital: Pierwszy fragment(*) gameplayu

(*) Fragmencik? Fragmentunio? Fragmentululululencik?

Projekt Dzielnych owieczek (vel Brave Lamb Studio) nabiera kształtów! Zapowiedziany podczas Future Games Show city builder zdążył już co nieco namieszać na krajowym poletku (dowodem dyptyk okładek z polskich pism); dla przypomnienia jednak: wcielimy się w niejakiego Henry’ego Wellsa, łatającego żołnierzy pokiereszowanych w błotnistych okopach na froncie zachodnim. Jako dowódca szpitala polowego stworzymy bezpieczny azyl dla rannych i ocalonych, zadbamy o infrastrukturę i potrzeby mikrospołeczności, z czasem unowocześniając medyczne narzędzia i metody. Więcej o tytule dowiecie się zresztą z jego steamowej karty katalogowej.

Dotychczas grę prezentowano głównie z pomocą okrągłych zdań i cinematików, ale Gamescom stał się okazją, by pokazać jej pierwszy gameplay….

…konkretniej: dziesięć sekund gameplayu.

https://www.youtube.com/watch?v=bIXKY4be4YA&ab_channel=MovieGamesS.A.

Dopowiedzmy, że Movie Games pochwaliło się, iż międzynarodowym wydawcą produkcji został Nacon, który wyda ją zarówno na pecetach, jak też „konsolach PlayStation i Xbox”.

Jeżeli zaś interesuje Was otoczka projektu – zachęcamy do odsłuchania odcinka „Polski w grze”, na okoliczność którego wzięliśmy na spytki pracującego nad War Hospital Szymona Wawrucha.