Two Horizons szykuje się do debiutu

Wpierw spółka-matka zapowiedziała dużą grę. Następnie zaanonsowała 15 symulatorów i 15 survivali. Później zaś założyła spółki zależne, które przejęły tamte projekty.

Pierwszy z nich jest niemal gotowy.

Wszystko zaczęło się od wrocławskiego The Dust, które w połowie 2019 r. pokazało bazującą na twórczości Jacka Piekary przygodówkę z inkwizytorem w roli głównej (całkiem niedawno zespół przypomniał o niej zwiastunem).

The Dust bynajmniej jednak nie skupiało się wyłącznie na jednym projekcie; już w 2019 r. pozyskało ono inwestora na 15 symulatorów, z których część (Airport Renovator, Camping Builder, Aquapark Renovator, Best Mall Simulator, Exterminator Simulator) ma już nawet karty produktu (acz bez dat premier). Po jakimś czasie prace nad nimi przejęło właśnie Two Horizons. Dodajmy, że w podobnym czasie The Dust pochwaliło się planami stworzenia 15 survivali, którymi ostatecznie zajmie się kolejna z jego spółek zależnych, Game Island.

Wracając jednak do Two Horizons: Hotel Renovator, pierwszy projekt firmy, jest niemal gotowy do rynkowej weryfikacji. Jego wydawca, francuski Focus Entertainment, ogłosił, że gra zadebiutuje na Steamie już 7 marca (nieco później powinna ona trafić także na PS5 i XSX).

Z informacji prasowej wyłania się całkiem klasyczny renowator: jako domorosły dekorator wnętrz przemienimy rozpadającą się ruderę w pięciogwiazdkowy hotel. Autorzy i autorki obiecują mechanikę burzenia, ponad dwa tysiące dostępnych obiektów, możliwość zainwestowania zarobionych na remontach pieniędzy oraz tryb fabularny… Zresztą, może nie ma po co strzępić języka, skoro założenia rozgrywki zgrabnie prezentuje świeżutki zwiastun?

Więcej o tytule dowiecie się z jego karty katalogowej.