Twórcy Ja, Inkwizytor zakładają Two Horizons

Wpierw spółka matka zapowiedziała 15 symulatorów, następnie powołała spółkę zależną, która zapowiedziała 15 survivali, by finalnie powołać spółkę zależną, która… przejmie część tamtych projektów?

The Dust nie przestaje zaskakiwać. W 2019 studio pozyskało inwestora na 15 symulatorów, część z nich (np. symulator deratyzatora i symulator renowatora hoteli) zdążyło już nawet zapowiedzieć. Rok później wrocławianie powołali spółkę zależną Game Island, która ma stworzyć 15 survivali (zresztą jej pierwszy projekt, Deadly Desert, prezentuje się wcale nieźle).

Kolejną spółką zależną będzie Two Horizons, które przejmie – czytamy w informacji prasowej – za „projekty zapowiedziane przez The Dust: Car Thief, Hotel Renovator, Aquapark Renovator, Airport Renovator i Exterminator Simulator”. The Dust podkreśla, że zamierza opierać swoją działalność na 3 filarach: produkcji gier indie premium, survivali oraz symulatorów; prezes Jakub Wolff dopowiada, że część z wyszczególnionych wyżej tytułów jest już na etapie produkcji bądź „w fazie marketingowej po zakończonym etapie preprodukcji”.

Wygląda więc na to, że małe zespoły zajmą się tytułami o średnich budżetach, a duży skupi się na dokończeniu (gr)adaptacji cyklu inkwizytorskiego Jacka Piekary. (Zainteresowanych projektem odsyłam do wrażeń z pokazu, w jakim mieliśmy okazję uczestniczyć jako jedyne medium w Polsce).