The Inquisitor (znowu) się zapowiada

Wrocławska rolplejoprzygodówka wypiękniała.

I, The Inquisitor zmieniło nazwę na The Inquisitor… Co jednak istotniejsze: The Dust zaprezentowało „zwiastun ogłaszający”, na którym możemy się przyjrzeć miasteczku Koenigstein, onirycznym sekwencjom rodem z Nie-świata, twarzom postaci (które wywołały ongiś nieco kontrowersji), a nawet systemowi walki.

Tytuł zapowiedziano w zamierzchłym 2019. Dwa lata temu zaoferowaliśmy Wam (ekskluzywnie) sporo szczegółów na temat jego temat, a w maju 2022 r. otrzymał on uczciwy zwiastun.

Ma to być przygodówka (z elementami RPG) oparta o „cykl inkwizytorski” Jacka Piekary. Tytułowy inkwizytor to oczywiście znany z bestsellerów Mordimer Madderdin, który ruszy to nadrzecznego miasteczka, by rozprawić się z seryjnym mordercą. Fabuła ma być autorska (acz pisarz doradza studiu w kwestiach jej spójności z uniwersum), rozgrywka zdaje się zaś przypominać Vampyra, The Walking Dead czy Detroit: Become Human.

The Inquisitor ma zadebiutować na pecetach, PS5 i XSX. Jego premierę zaplanowano na IV kwartał 2023 r. Więcej o nadchodzącej grze dowiecie się z jej steamowej karty katalogowej.