This War of Mine: Darmowy weekend na pecetach, nowa zawartość na Switchu

Kompletna edycja stała się kompletna.

Polska lektura szkolna doczekała się na Switchu krótkiego uzupełnienia. Dzięki dodaniu do gry dwóch dodatkowych „Stories”, a więc bonusowych fabularnych segmentów, użytkownicy sprzętu Nintendo mogą cieszyć się taką samą zawartością, jak właściciele innych platform. Aktualizację uczczono okolicznościowym zwiastunem.

To jednak nie koniec dobrych wieści. Jako że na listopad przypada szósta rocznica wydania tytułu, 11 bit postanowiło uczcić urodziny gry darmowym weekendem. Aż do poniedziałku produkcję można odpalić na Steamie za darmo. Jeśli Wam się spodoba – przeceniono ją aż o 75% (do 16 listopada kosztuje więc 15 zł). Dodajmy, że zniżką kusi także nintendowy eShop (do 30 listopada zapłacimy niespełna 37 zł).

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku 11 bit studios zakończyło rozwijanie This War of Mine, przedstawiając edycję Final Cut. Popremierowe prace nad grą trwały pięć lat (!), podczas których przedstawiono nam konwersje na Androida i iOS-y (2015), Xboksa One i PS4 (2016), a wreszcie: również na Switcha (2018). Tytuł był stale rozwijany o dodatkową zawartość (DLC Fathers Promise, The Last Broadcast, Fading Embers, The Little Ones), a w międzyczasie, przy współudziale Galakty i wrocławskiego Awaken Realms, powstała jego planszowa adaptacja. Do dziś This War of Mine sprzedało się w ponad 5 mln egzemplarzy.