The Evil One pożeni „Złego” Leopolda Tyrmanda z… NFT

Czy wspomniałem, że za projektem stoi Destructive Creations (Hatred, War Mongrels)?

Niewymienialne żetony rozbudzają wyobraźnię krajowych twórców gier (oraz SimFabric). Dość powiedzieć, że w minionych miesiącach blockchainowego bakcyla łyknęły choćby Shockwork Games i Carbon Studio.

W forpoczcie stanęło jednak RedDeerGames (AAA Clock), zapowiadając w lutym powstanie oddziału, który na poważnie zajmie się rynkiem NFT. Na jego czele stanął Bartłomiej Kossakowski, były naczelny pism „Komputer Świat Gry” i „Play”, mający na koncie także współpracę z „PSX Extreme” czy GRYOnline.pl.

Wiadomo już, że wydawca przedstawi nam ekranizację „Złego” Leopolda Tyrmanda, a więc „najpoczytniejszego kryminału napisanego w czasach PRL-u”.

The Evil One: The Man with the White Eyes ma być opartą na Unreal Engine 5, izometryczną przygodówką, która zabierze nas do Warszawy lat 50. minionego wieku. Zabawa ma zająć ok. 7-10 godzin, podczas których zwiedzimy sześć lokacji, gdzie rozwiążemy ponad 50 questów. Produkcji podejmie się dobrze znane Destructive Creations.

Michał Lisiecki (prezes RedDeerGames) tak reklamuje nadchodzący tytuł:

– „Zły” jest często nazywany polskim Batmanem – to porównanie już pokazało drzemiący w powieści potencjał. Tyrmand zadedykował swoją książkę miastu Warszawie i my również zamierzamy pokazać miasto, które wznosi się z ruin. Dla międzynarodowego odbiorcy będzie nazywało się Bad City i często będzie wspominane jako Miasto przez duże M. Fani powieści nie mają się czego bać – na pewno oddamy niepowtarzalny klimat półświatka, ulic, bram i budynków stolicy, a równocześnie zadbamy o przystępność dla graczy spoza Polski.

Cieszyć może lista platform docelowych (pecety, PS4, PS5, XBO, XSX, Switch). Niepokoić: odległa data premiery (2025 r.). Jeśli jednak wierzyć wydawcy: ma on dalekosiężne plany na eksploatację uniwersum Tyrmanda. Prawa do książki pozyskano na 20 lat; warszawiacy chcą nas zresztą skusić wspomnianymi NFT… ale w jakim stopniu (i w jaki sposób?) – tego podczas konferencji nie zdradzili. Ogłosili natomiast konkursy na prototyp gry planszowej oraz komiks.