Przegląd tygodnia (27 czerwca – 3 lipca)

Polscy twórcy zapowiadają, że zapowiedzą zapowiedzi!

Na ekranizację „Złego” poczekamy jeszcze długie lata; szybciej odnowimy hotele albo zagramy w RPG-a tworzonego pod patronatem znanego rapera… Nie da się jednak ukryć, że miniony tydzień obfitował nie w konkrety, ale w mgliste obietnice.

W tzw. międzyczasie zadebiutowały trzy naprawdę niezłe tytuły, w tym wyczekiwany logiczny indyk. Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier.

Premiery polskich gier:

Gamedec (Switch)
Ghostrunner: Complete Edition (PC, PlayStation 4 + 5, Switch, Xbox One + Series X|S)
Hook 2 (PC)

Zapowiedzi polskich gier:

The Evil One: The Man with the White Eyes (PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Switch, Xbox One, Xbox Series X|S)

RedDeerGames (wydawca) i Destructive Creations (developer) biorą się za ekranizację „Złego” Leopolda Tyrmanda, a więc „najpoczytniejszego kryminału napisanego w czasach PRL-u”. Po drodze planują wydać planszówkę i komiks oraz przemyśleć sobie, w jaki sposób kapitalizować uniwersum (in spe) dzięki NFT. W ich izometryczną przygodówkę zagramy dopiero w 2025 r. Więcej dowiecie się z naszego materiału.

Hotel Renovator (PC, PlayStation 5, Xbox Series X|S)

Co prawda powstający na pecety Hotel Renovator nie ma jeszcze daty premiery, ale Two Horizons właśnie zapowiedziało konsolowe konwersje. Ma to być produkcja o odnawianiu, projektowaniu i zarządzaniu hotelem. Na komputerach osobistych sprawdzimy ją jeszcze w tym roku, właściciele konsol poczekają do II kwartału 2023.

Crimen (Meta Quest)

Enigmatyczny VRSlasher zmienia nazwę (i nic dziwnego, w końcu dotychczas znaliśmy jedynie tytuł roboczy). Dla przypomnienia ma to być pierwszoosobowa gra akcji osadzona w akuratnej historycznie Europie, w której gracz wcieli się w różne postacie. Jakie? Tego nie wiemy. Nie jest także znana data premiery, a Carbon Studio nie przedstawiło żadnych materiałów graficznych z builda.

Home Together (Meta Quest)

Pierwszoosobowa gra PvP, którą przygotowuje Iron VR, spółka zależna wspomnianego Carbon Studio. Rzecz toczy się w nawiedzonej posiadłości, w której naprzeciw sobie stają duchy i łowcy… I to właściwie wszystko, co wiemy.

M.E.A.T. RPG (PlayStation, Switch, Xbox)

Raper Słoń założył studio Trippin Bears, które zebrało pieniądze (i wydało!) pixelartowego RPG-a. W ciągu 17 miesięcy tytuł zebrał na Steamie raptem 55 recenzji (z czego 81% pozytywnych), co najwidoczniej skłoniło twórców do podjęcia decyzji o stworzeniu konsolowych portów.

M.E.A.T. RPG: Absolute Zero (PC, konsole)

Kontynuacja powyższej produkcji. Na jej temat wiemy właściwie tylko tyle, że powstaje.

Powiązane gry: