Carbon Studio też stworzy metaversum

„Użytkownicy będą się spotykać, ewoluując z biegiem czasu, aby napędzać społeczeństwo w normatywną egzystencję cyfrową”.

Krajowe studia idą z duchem czasu. RedDeerGames powołało zespół, który „wchodzi w świat NFT”, SimFabric „uruchomiło pierwszy projekt gry w oparciu o model Play to Earn i technologię blockchain„, z kolei Shockwork Games zmieniło nazwę na Metaversum.

Do peletonu dołącza właśnie Carbon Studio, znane z bestsellerowej miniserii The Wizards (oraz mniej popularnego Warhammer Age of Sigmar). Spółka poinformowała o podpisaniu umowy z UIG Lab, na mocy której powstanie „metaversum dla dużego globalnego podmiotu”. Opis tytułu jest jednak dość enigmatyczny (i gramatycznie ryzykowny):

„Celem powyższego metaversum jest stworzenie miejsca, w którym zarówno marki, jak i użytkownicy będą się spotykać, ewoluując z biegiem czasu, aby napędzać społeczeństwo w normatywną egzystencję cyfrową, w której równość, innowacyjność, dobre aspekty natury ludzkiej i jakość będą siłą napędową tej nowej granicy”

czytamy. Carbon Studio ma się zająć stworzeniem „komponentu VR” oraz zapewnieniem „zaplecza technologicznego” dla sandboksa, „który zakłada rozwój kolonii na obcej planecie”.