The Constructors: Twórcy The Tenants prezentują nową grę

Niedaleko pada cegła od cegielni… czy jakoś tak.

W zeszłym roku duet Ancient Forge Studio (developer) & Frozen District (wydawca) rozbił bank! The Tenants, a więc strategia, która pozwoliła nam zasmakować życia właściciela nieruchomości, w ciągu raptem 72 godzin sprzedało się w 50 tys. egzemplarzy (w ciągu miesiąca zbyt udało się zaś podwoić). Autorzy wciąż rozwijają swój hit… tymczasem na horyzoncie zamajaczył kolejny.

The Constructors nie ucieka daleko od branży mieszkaniowej. Tym razem – pisze w przesłanym naszej redakcji mailu Duszan Chaciej – zespół „zwiększył trochę skalę działań”. Wcielimy się nie w landlorda, ale we właściciela firmy deweloperskiej, a naszym zadaniem będzie wzniesienie osiedla, co się zowie!

Ze steamowej karty katalogowej dowiadujemy się, że The Constructors pozwoli nam wybrać materiały, zaprojektować budynki, zadecydować o udogodnieniach (plac zabaw czy boisko?), a także pozyskać fundusze na nowe inwestycje. Po drodze stawimy czoła nieprzewidzianym trudnościom (np. protestom społecznym).

Więcej o projekcie dowiecie się z tego wpisu na oficjalnej stronie Ancient Forge Studio. Jego data premiery nie jest znana, acz twórcy odgrażają się, że nastąpi ona „wkrótce”.