The Tenants: Do gry wprowadza się pierwsza duża aktualizacja

Niechże już somsiad przestanie narzekać.

„Sześciocyfrowy zbyt”, o którym informowaliśmy w kwietniu, stał się dla studia Ancient Forge i wydawców z Frozen District okazją do przyobiecania serii aktualizacji rozłożonych na cały wczesny dostęp. Po kilku mniejszych patchach przyszła pora na większą paczkę, która ma „załatać największe dziury w mechanice rozgrywki”. Łatka „The Tenancy”  dodaje więc nowe elitarne kontrakty – w tym coś dla osób, którym marzy się planowanie wesel – oraz szereg nowych dekoracji i sprzętów gospodarstwa domowego. Te pomogą, bo lokatorzy będą teraz domagać się renowacji pomieszczeń.

A skoro o tym mowa, autorzy uzupełnili też listę kategorii mieszkańców, dodając do zestawu bynajmniej nie uciążliwych artystów. Poza tym „karty postaci” lokatorów to obecnie wypadkowa atrybutów wpisanych w trzy kategorie – archetyp, indywidualne cechy oraz to, co delikwent lubi albo nie. Na dobrostan lokatorów możemy wpływać, oferując im usługi albo uprzykrzając życie. By ujarzmić mnogość narzędzi, twórcy dodali do gry drzewko umiejętności. Zmodyfikowali również samouczek, zaś z myślą o bardziej zaawansowanych udostępnili tryb kreatywny.

Więcej możecie zobaczyć w nowym materiale, w którym developerzy uzbrojeni w gitarę i narzędzia malarskie opowiadają o aktualizacji.

Jeśli zmiany przypadły wam do gustu, grę możemy kupić aktualnie o jedną czwartą taniej – w cenie 53,99 zł.