The Amazing American Circus: Premiera przesunięta

Może i cyrk przyjedzie do miasta później, ale wybrańcy zajrzą do namiotu już jutro.

Tytuł przygotowywany przez Juggler Games w duecie z Klabaterem miał trafić do sprzedaży za dwa tygodnie. Wygląda jednak na to, że na produkt końcowy kickstarterowej zbiórki, której losy do ostatniej chwili były niepewne, poczekamy dłużej – bo do 12 sierpnia. W pierwotnym terminie premiery rozpoczną się natomiast otwarte betatesty na Steamie, zaś już od jutra wspierający z Kickstartera będą mogli testować miks singlowej karcianki i tycoona w ramach testów zamkniętych.

Uzasadniając decyzję o przesunięciu premiery, Michał Gembicki z Klabatera mówi m.in. o potrzebie lepszego wyważenia rozgrywki. Na pociechę dla wszystkich zainteresowanych twórcy przygotowali nowy zwiastun. Krótki wgląd w fabułę gry przyda się tym bardziej, że produkcja łączy w jedno wątki i postacie zaczerpnięte z dziewiętnastowiecznej historii USA oraz lokalny folklor. Podczas obliczonej na dwanaście godzin zabawy przemierzymy Stany wzdłuż i wszerz, kolekcjonując przeszło dwieście wirtualnych kartoników.

Swoją drogą, sierpniowa data to nie jedyny termin, którym podzielili się twórcy. Tournée cyrku obejmie m.in. start pre-orderów na GOG-u (3 czerwca) oraz konsolowych (5 sierpnia). W czwartym kwartale tego roku otrzymamy DLC osadzone na Alasce, a na początku 2022 roku na rynek trafi mobilna wersja tytułu.

Premiera zaplanowana na 12 sierpnia obejmie równolegle wszystkie pozostałe platformy: pecety, Switcha, PlayStation 4 i 5, Xboksa One i Series X|S. Oprócz wycenionej na 20 dolarów edycji standardowej pojawi się droższe o 10 dolarów wydanie wzbogacone m.in. o ścieżkę dźwiękową.