Broken Ranks: Izometryczne MMORPG lada dzień rozpocznie betatesty

Tworzenie sieciówek może być ciężkim kawałkiem chleba, ale dla Whitemoon Games to nie pierwszyzna.

Broken Ranks jest „nową i ulepszoną” wersją tytułu, nad którym developerzy pracują od 10 lat. Przeglądarkowe Pride of Taern wkrótce doczeka się następcy z uwspółcześnioną oprawą i mechaniką, chociaż wygląda na to, że trzon zabawy pozostanie podobny. Trafimy więc do nawiedzanego przez paskudne bestie świata fantasy, w którym wrogie siły uderzyły w naród wybrany. Naszym zadaniem będzie ów zjednoczyć. Poznając „dojrzałą historię” Broken Ranks, pokierujemy awatarem przypisanym do jednej z siedmiu profesji: od łucznika po szamana parającego się magią voodoo.

Wrocławski zespół kusi m.in. nietypowym systemem walki, będącym wypadkową zabawy turowej i rodem z hack’n’slasha – gracze wybierają manewry równolegle, mając na to dziesięć sekund. Eksplorować i walczyć możemy zarówno w pojedynkę, jak i w kompanii – a jeśli z towarzyszami będziemy się dogadywać, można zawiązać gildię. Autorzy obiecują nam bogactwo zadań fabularnych, sugerując podobieństwa m.in. do Baldur’s Gate i serii Heroes of Might & Magic. Zwiastun zamkniętej bety sugeruje też, że czekają na nas wcale urokliwe widoczki.

Rzeczona zamknięta beta wystartuje 14 maja i potrwa do końca miesiąca. Zapisać możecie się w tym miejscu. Jeśli szczęście wam nie dopisze, w dalszej kolejności planowane są testy w otwartej formule. Broken Ranks ukaże się na pecetach oraz w wydaniu mobilnym dla posiadaczy telefonów z Androidem i iOS-em.