Star Strikers: Galactic Soccer zapowiedziane!

Piłka jest okrągła, a bramki w kosmosie. 

Twist zawiera się już w tytule: ekipy Goat Gamez & Lunic Games zabiorą piłkarskie zmagania do odległych galaktyk. Nadchodząca produkcja ma zadebiutować na Steamie w 2023 r., na start oferując ośmioro kapitanów o unikalnych mocach (elektryzujący technokot, wiking z lodowej planety, czteroręczny bramkarz), którymi pokierujemy bądź w kampanii, bądź w zmaganiach z innym graczem (kanapowo lub online). Dodajmy, że czas na murawie ma nam urozmaicać 16 „gwiezdnych mocy”.

Więcej dowiecie się ze steamowej karty katalogowej. Równolegle Goat Gomez pracuje nad Referee Simulatorem, który pozwoli nam wcielić się w arbitra meczu piłkarskiego.

Warto wspomnieć, że w prasówce przesłanej przez Movie Games (wydawcę obu gier) pojawia się sugestia, że studio zostało założone przez Roberta Lewandowskiego. Napastnik Barcelony faktycznie jest udziałowcem spółki, co ogłoszono z pompą 2 lata temu. Ów wszedł także w komitywę z PlayWayem, obejmując akcje RL9Sport Games, które chce podbić świat Football Coach: the Game.