Football Coach: Kostowski i Lewandowski tworzą grę

„Lewy” (na zdj. pierwszy od prawej) zagra w jednej drużynie z kapitanem PlayWaya. Skład uzupełni Rafał Cymerman.

Nie żebyśmy byli zaskoczeni, wszak napastnik Bayernu Monachium zapowiadał wcześniej współpracę ze spółkami grupy… warto jednak odnotować ze założona przez ww. trio spółka RL9Sport Games, w której piłkarz objął udziały, zapowiedziała właśnie swój debiut, Football Coach: the Game.

Lewandowski – czytamy w informacji prasowej – podjął „ścisłą współpracę” z zespołem i „aktywnie uczestniczy (on) w procesie twórczym”. To ponoć sportowiec wpadł na pomysł, by tytuł, pozwalający wcielić się w menadżera piłkarskiego, zaoferował kilka klas postaci. Jak mówi piłkarz:

– Poznałem wielu trenerów i wiem, jak różne potrafią mieć charaktery i jak to wpływa nie tylko na szatnię, ale na cały klub.

Debiutancka produkcja ma miksować elementy RPG (drzewka umiejętności, awans w oparciu o punkty doświadczenia, artefakty [?]), strategii, gry akcji (w trakcie meczu przejmiemy kontrolę nad zawodnikami) i… visual novelki (między spotkaniami zadecydujemy, w jakim kierunku potoczy się życie protagonisty). Dodajmy, że Football Coach: the Game będzie tytułem sieciowym, jaki pozwoli nam wyzywać na mecze przeciwników z drugiego końca świata. I że jeszcze nie znamy daty jego premiery.

Pierwszy zwiastun możecie podziwiać poniżej. Szczególnie zainteresowanych odsyłamy na steamową kartę katalogową oraz na oficjalną stronę RL9sport Games.