Brassheart wygląda na polską Deponię

Eksperci od figurek i planszówek chcą nam przypomnieć czasy świetności point’n’clicków.

Hexy Studio to firma raczej naszym Czytelnikom nieznana… No, przynajmniej sporej ich części. Zespół specjalizuje się w produkcji planszówek, figurek i trailerów, ale od jakiegoś czasu dłubie również – wespół z Łukaszem S. Kovalem (Saghala: Heroes of the Last World) – nad klasycyzująca przygodówką.

Debiut developerskiego oddziału Hexy pozwoli nam wcielić się w Polę Zagórską, córkę genialnego profesora, którego porwał jego własny wynalazek: supermaszyna Valkiria. Zebrawszy armię robotów, roboszwarccharakter dąży do zmechanizowania i zmilitaryzowania całej krainy. Szczęśliwie: Zagórski senior zostawił córce wskazówkę, z pomocą której ta może odnaleźć jego dzieło.

Autorzy i autorki obiecują sporo ciekawych lokacji (m.in. wioskę w Himalajach, pałacyk w Sulisławiu), dieselpunkowy setting, trio towarzyszy (mechanika Manfreda, malarkę Tamarę i automatona Pascala) oraz, rzecz jasna, moc łamigłówek.

Kiedy właściwie sprawdzimy w akcji ww. wspaniałości? Niecierpliwi mogą pobrać demo gry już teraz, jej pełna wersja ma się zaś ukazać „wkrótce”.

Więcej o tytule dowiecie się z jego karty katalogowej. Poniżej prezentujemy trailer Brasshearta oraz jego pierwsze zrzuty.