Sniper Ghost Warrior Contracts 2 ustrzelił znaczące audytorium

W ciągu kilku miesięcy CI Games podwoiło sprzedaż.

W czerwcu ubiegłego roku donosiliśmy, że Sniper Ghost Warrior Contracts 2 przyciągał trzy razy więcej graczy niż „jedynka”. Początkowe zainteresowanie przełożyło się na sprzedaż, która we wrześniu ubiegłego roku sięgnęła 560 tysięcy kopii. Wcale więc nie dziwi, że warszawiacy chcą nadal rozwijać cykl (który przejęła wewnętrzna ekipa Underdog Studio).

CI Games pochwaliło się właśnie, że drugie „Kontrakty” trafiły do milionowej publiczności. Jak skomentował prezes Marek Tymiński:

Osiągnęliśmy istotny kamień milowy w mniej niż rok od premiery i jednocześnie szybciej od poprzedniczki. Jest to najlepszym dowodem ciężkiej pracy i zaangażowania ekipy z Underdog Studios. Dziękujemy naszym wiernym fanom, którzy od ponad dekady są z nami oraz witamy wszystkich nowych graczy, którzy pomogli nam odnieść ten sukces

Łączny zbyt serii sięgnął więc 13 mln egzemplarzy. Spółka nie informuje o aktualnych danych na temat poszczególnych części, ale bazując na poprzednich komunikatach, da się stworzyć następujące zestawienie:

4,5 mln – Sniper: Ghost Warrior
3,4 mln – Sniper: Ghost Warrior 2
2 mln – Sniper: Ghost Warrior 3
1 mln – Sniper: Ghost Warrior Contracts
1 mln – Sniper: Ghost Warrior Contracts 2

Aktualnie w CI Games trwają prace nad dwoma tytułami. Kolejną odsłonę Ghost Warriora tworzy wspomniane Underdog Studio, a nad Lords of the Fallen 2 czuwa inny wewnętrzny zespół – Hexworks.