Sniper Ghost Warrior przechodzi w nowe-stare ręce

CI Games powołuje Underdog Studio.

Warszawskie studio od 11 lat pracuje nad grami z serii Sniper Ghost Warrior. W ostatnich latach przeszło ono jednak sporą metamorfozę; po sprzedażowej porażce trzeciej odsłony cyklu prezes Marek Tymiński zwolnił sporą część zespołu, zapowiadając skupienie się na mniejszych projektach.

Efektem były udane debiuty „Kontraktów”, które zdobyły najwyższe oceny w całej historii serii (druga część przekroczyła nawet na Metakrytyku, przynajmniej w wersji na PlayStation 5, pułap 80%!).

 

Opiekę nad marką powierzono właśnie Underdog Studio, 50-osobowej ekipie, której 2/3 pracuje w warszawskiej siedzibie CI Games.

“Wybraliśmy nazwę Underdog, gdyż świetnie pasuje ona do naszego podejścia jako zespołu. Stawiamy na wyzwania wymagające odwagi, które osiągamy poprzez ciężką pracę. Nie jesteśmy największym studiem, ale na pewno poziom “nasycenia” kreatywnością, talentem i zapałem do pracy pozwalają nam tworzyć gry “powyżej naszej kategorii wagowej”. Bardzo cieszymy się z tego nowego kroku w naszym rozwoju i w przyszłości chcemy wspinać się na nowe wyżyny jakości”

– dyplomatycznie skomentował Kenton Fletcher (lead creative producer)

Ogółem seria sprzedała się w ponad 11 mln kopii. Największe sukcesy komercyjne osiągała oryginalna trylogia: „jedynka” trafiła do 4,5 miliona graczy, poradziła więc sobie lepiej niż część druga (3,4) i trzecia (2 mln). Obie części Contracts dokładają do puli po milionie sztuk.

Underdog Studio to kolejny zespół założony przez CI Games. W roku ubiegłym powstało bowiem Hexworks, które zajmuje się produkcją Lords of the Fallen 2.