Sniper Ghost Warrior Contracts 2 opóźniony… ale tylko na jednej platformie

CI Games natrafiło na „nieprzewidziane trudności techniczne”. Ma jednak pomysł, jak wynagrodzić nam zwłokę.

Warszawskie studio niedawno zagrało z nami w otwarte karty, prezentując moc szczegółów (i zwiastun!) kolejnej z odsłon snajperskiego cyklu. Drugie „Kontrakty” pozwolą nam wyprawić się na Bliski Wschód, gdzie zawalczymy (na pięciu mapach) z dyktaturą niejakiego Omara Al-Bakra.

Gra – zgodnie z przeciekami – wyjdzie zarowno na pecetach, jak i konsolach minionej oraz obecnej generacji. Na niemal wszystkich platformach zadebiutuje 4 czerwca… natomiast edycja na PlayStation 5 nieco się opóźni. W opublikowanym właśnie oświadczeniu firma tłumaczy, że w przypadku konsoli Sony natrafiła na „nieprzewidziane trudności techniczne”.

By osłodzić nam opóźnienie – CI Games zobowiązało się do dostarczenia bonusowej, szóstej mapy za darmo; dla właścicieli każdej wersji gry. Na dokładkę posiadacze PS5, którzy zdecydują się zakupić grę na PS4, otrzymają później darmową aktualizację, jaka poprawi oprawę i płynność rozgrywki.

Z pozostałych wieści: seria sprzedała się w 11 mln kopii. Pierwsze „Kontrakty” dołożyły do puli ponad milion egzemplarzy.