Sniper Ghost Warrior Contracts 2 wyjdzie także na PlayStation 5 i Xboksa Series X/S?

Po całkiem dobrej sprzedaży Sniper Ghost Warrior Contracts – choć najgorszej w historii serii, CI Games w pocie czoła pracuje nad kontynuacją. Orientacyjna data premiery się przesuwała, zmianie ulec mogą także platformy docelowe.

Wpierw była jesień 2020 roku, potem pierwszy kwartał 2021 roku, teraz kwartał drugi, czyli gdzieś pomiędzy kwietniem a czerwcem. Snajperska seria Sniper Ghost Warrior to kura znosząca złote – choć coraz mniejsze – jaja, nie dziwi zatem, że CI Games tworzy kolejne odsłony, choć z mniejszym budżetem. We wrześniu dowiedzieliśmy się, że Contracts 2 postawi na strzały z broni snajperskiej z dystansu powyżej 1 kilometra. Ma to być główne novum gry, cokolwiek to znaczy. Od tego czasu o tytule było cicho, aż w końcu głos zabrał Marek Tymiński, prezes spółki, który w przesłanym Biznes PAP komunikacie napisał:

Pracujemy nad wydaniem gry w istotnie rozszerzonej wersji, biorąc pod uwagę platformy, na których chcemy, aby tytuł jednocześnie się ukazał. […] Wydawanie gier na jak najszerszą liczbę platform jest naszą obecną strategią dotyczącą wszystkich produktów w całej grupie kapitałowej.

W tekście Biznes PAP pada stwierdzenie, że „premiera gry planowana jest na drugi kwartał” – choć na Steamie nadal widnieje „Q1 2021”, a „kampania reklamowa SGWC2 rozpocznie się w pierwszym kwartale”. Wtedy mamy poznać docelową datę premiery oraz platformy, na które trafi gra. I tu pojawiają się pytania.

Wcześniej CI Games zapowiedziało Sniper Ghost Warrior Contracts 2 na PC, PlayStation 4 i Xboksa One. Wypowiedź prezesa spółki można interpretować także w ten sposób, że gra w „rozszerzonej wersji” trafi na kolejne sprzęty, w końcu CI Games chce „wydawać gry na jak najszerszą liczbę platform”. Po odpowiedzi udałem się na oficjalną stronę gry, gdzie jest grafika pudełek na wspomniane platformy. Okładka wersji na konsole Xbox zawiera czarny pasek z napisem „Xbox One + Xbox Series X”, czyli na pewno grę uruchomimy na lepszej wersji sprzętu Microsoftu, ale czy doczeka się ulepszonej jakościowo oprawy? Tego nie wiemy. Inaczej jest z PlayStation. Pudełko dotyczy tylko PS4, a logo tej konsoli jest także w stopce oficjalnej strony. Nigdzie nie ma nazwy PlayStation 5, co równocześnie nie oznacza, że nie będzie można Sniper Ghost Warrior Contracts 2 uruchomić na nowszym sprzęcie Sony. Jedyny wniosek to fakt, że nie będzie – przynajmniej na razie – ulepszonej wersji dedykowanej PS5.

Dużo pytań, mało odpowiedzi, a jak będzie, dowiemy się w pierwszym kwartale tego roku, kiedy to CI Games zacznie promocję Sniper Ghost Warrior Contracts 2.

Powiązane gry: