CI Games chwali się sprzedażą Snajperów

I przypomina, że naprawdę, poważnie, serio, bez żartów, rzeczywiście, zaiste pracuje nad Lords of the Fallen 2.

Perypetie wokół Lords of the Fallen 2 zakrawają na thriller. Sequel soulslike’a Tomasza Gopa zapowiedziano pod koniec 2014. Początkowo pracowało nad nim CI Games i Deck13 (autorzy pierwowzoru). Cztery lata później Gop pożegnał się z firmą, a CI Games podpisało z mBankiem umowy kredytowe pod zastaw 15 mln akcji firmy, dzięki którym chciało sfinansować zarówno kolejne odsłony Ghost Warriora, jak i LotF2. Następnie – w związku z niesatysfakcjonującym zbytem trzeciej odsłony shootera – zwolniło większość twórców, a sequel Lords of the Fallen powierzyło debiutantom z Defiant Studios.

W połowie 2019 CI Games wypowiedziało umowę partnerom, z których pracy było bardzo niezadowolone. Niedobitki Defiant Studios przejęło People Can Fly, z kolei marka LotF trafiła do  szerzej nieznanego Hexworks.

Marek Tymiński po raz kolejny przypomina, że gra powstaje, aczkolwiek konkretów nie zdradza.

– Lords of the Fallen 2 to obecnie nasz największy projekt w całej grup ie CI Games. Jeśli chodzi o skalę, tworzymy grę, która jest większa od poprzedniej części. Kontynuacja tytułu przeniesie serię RPG na grunt dark fantasy oraz będzie zawierać wymagający system walki, który zostanie istotnie zmodyfikowany w stosunku do Lords of The Fallen . Przed nami jeszcze sporo pracy, chcemy dopracować sequel LotF, dlatego premierę planujemy w 2022 roku.

Co jednak ważniejsze: prezes CI Games podzielił się z nami wynikami komercyjnymi swoich tytułów. Lords of the Fallen sprzedało się w 3 mln kopii (ogółem – dzięki subskrypcjom – zagrało w niego 10 mln osób). Natomiast cykl Sniper: Ghost Warrior „przekroczył próg 11 mln egzemplarzy” (nie jest jasnym, czy Tymiński mówi o sprzedanych kopiach, a może kopiach wysłanych do sklepów). Ciepło przyjęty Contracts dołożył do puli milion, z kolei „nakład Ghost Warriora 3 wyniósł ponad 2 mln”.

Obecnie zespół CI Games liczy 80 osób, ale zamierza „dynamicznie” zatrudniać kolejnych developerów. Jak twierdzą przedstawiciele spółki:

„Celem CI Games jest powrót do ligi producentów gier w strefie full price oraz działalność wydawniczą i produkcyjną na rynku gier w średniej cenie”.