Rover Mechanic Simulator wychodzi z wczesnego dostępu

Pyramid Games nuci „Mars napada”.

Na pół roku od debiutu w early accessie, marsjańskie łaziki właśnie z niego wyjeżdżają. Już jutro Rover Mechanic Simulator pojawi się na Steamie w pełnej wersji, co jego ojcowie i matki uczcili zwiastunem premierowym, prezentującym konserwacje i naprawy.

Dla przypomnienia: gracz zakłada na Czerwonej Planecie bazę badawczą, z zamiarem eksploracji globu. Poza dłubaniem przy maszynerii i zaliczaniem kolejnych zadań, mamy też możliwość rozegraniu kilku retro minigier. Dodajmy, że w buildzie nie brak rzeczywistych maszyn (jak choćby łazik Curiosity oraz helikopterek Ingenuity).

Wczesnodostępna wersja zebrała ciepłe opinie wśród użytkowników (93% steamowych graczy ocenia ją pozytywnie), choć nie otrzymała wielu ocen (144). Według SteamSpy’a grę kupiło ok. 11,5 tys. osób. SteamCharts zdradza natomiast, że w ciągu ostatniego miesiąca w jednym momencie grało w nią maksymalnie 162 ludzi.

Przypomnijmy, że równolegle Pyramid Games pracuje również nad „CEO Slayerem”, a więc kolejną (gr)adaptacją książki Marcina Przybyłka. Firma zapowiedziała także Castle Flippera, ZooKeepera i Farming Life, już wkrótce zamierza wydać w early accessie Occupy Mars: The Game i ufundowanego na Kickstarterze Dinosaur Fossil Huntera.