Rover Mechanic Simulator: Łaziki wjeżdżają na Marsa

Czy tam na Steama.

Nasi czołowi astronauci z Pyramid Studios pracują równocześnie nad dwiema grami. Pierwsza, Occupy Mars, ma być piaskownicą, w której podejmiemy się kolonizacji czwartej planety od słońca. Zgodnie z zapowiedziami powinna się ona ukazać już 23 marca.

Druga właśnie zadebiutowała w Early Accessie. Rover Mechanic Simulator stanowi (tytuł to nie przypadek) symulator mechanika łazików. W hangarze kompletujemy sprzęt (lutownicę, suwnicę, kruszarkę), naprawiamy układy scalone i rozkładamy podzespoły na części. Budujemy nowe maszyny lub podejmujemy się restauracji wysłużonych sprzętów. Twórcy chwalą się możliwością personalizacji rozgrywki (drzewko umiejętności pozwala nam na obranie kilku różnych ścieżek) oraz walorami edukacyjnymi.

Tytuł celuje w graczy, którzy z nostalgią wspominają kolejne wieści dotyczące Pathfindera i wyczekują startu misji NASA Mars2020. Pierwsi odbiorcy wydają się zadowoleni (gdy piszę te słowa build notuje 94% pozytywnych recenzji użytkowników…), acz na razie nie ma ich wielu (…z 18 opinii ogółem).

Na zachętę podrzucamy premierowy teaser oraz link do steamowej karty katalogowej.