Occupy Mars: Bezpłatny prolog wylądował na Steamie

Elonie Musku! Nie leć tam!

Jeśli eksploracja Czerwonej Planety ma wyglądać tak ponuro, jak sugerują pierwsze materiały z gry studia Pyramid Games, to nie chcę być na miejscu astronautów. Autorzy Occupy Mars wskazują, że na pionierów czeka długie przygotowywanie gruntu pod kolonizację. Kiedy już nawet ustanowimy przyczółek i zaczniemy stawiać pierwsze budynki, po brunatno-szarym globie w każdej chwili może przetoczyć się burza. Kolonistom szybko kończą się zasoby, a każdy etap stawiania bazy, od operacji na układach scalonych po obsługę młota pneumatycznego, spoczywa na ich barkach.

W steamowym opisie gry pojawiają się hasła takie jak „otwarty świat”, „sandbox” i „survival”. Osadzony przed wydarzeniami z gry właściwej prolog ma dostarczać wszystkiego po trochu. Przyjdzie nam więc zbierać dane, gromadzić surowce i prowadzić badania, ale także walczyć z czasem. Niebo bowiem ciemnieje i nadchodzi burza piaskowa, a tlen i woda są na wyczerpaniu. Jeśli chcecie zobaczyć, jaka presja towarzyszy mnogim obowiązkom pierwszych mieszkańców Marsa, zerknijcie na poniższy zwiastun.

…a najlepiej po prostu przekonajcie się sami, pobierając udostępnione dziś demo. Jeszcze w tym roku na Steamie ma pojawić się wczesnodostępowa wersja gry – szukajcie jej tutaj.

Powiązane gry: