Przegląd tygodnia (8-14 luty)

Spółki giełdowe hurtowo zapowiadają kolejne symulatory, więc w nagrodę wylądowały na końcu zestawienia. Ale są też ciekawe gry, więc zachęcam do przeczytania całego przeglądu tygodnia.

Wystarczy rzut oka do naszego kalendarza premier, bo zobaczyć, że dzieje się naprawdę sporo. Tylko tym tygodniu studia, spółki giełdowe i wydawcy zapowiedzieli aż 11 nowych produkcji, a kolejne 3 wyjdą po prostu na nowe platformy. Dominuje pecet, choć są i tytuły na PlayStation, Switcha czy Xboksa.

Darkness Under My Bed (PC)

Po stworzeniu kilku gier postanawiasz poświęcić swoje oszczędności i stawiasz wszystko na jedną kartę. Tak postąpił Desert Fox, czyli Robert Gąsiorowski, z produkcją horroru Darkness Under My Bed. Więcej o grze znajdziecie w naszym newsie o powracających z dzieciństwa koszmarach, a tymczasem logujcie się do Steam i dodajcie ten tytuł do wishlisty. W końcu samodzielnych twórców, prawdziwych niezależnych, trzeba mocno wspierać.

Farathan (PC)

Odpalam skrzynkę, a tam email o tytule: „2 osobowe studio robi nowego gothica?„. Pierwsza myśl, pewnie MMO RPG na własnym silniku, czyli katastrofa – po raz kolejny – gwarantowana. Ale nie jest aż tak źle, choć jestem sceptyczny. Dwie osoby tworzą RPG – Farathan, który ma mieć premierę w grudniu tego roku. Twórcy w marcu chcą opublikować demo oraz wystartować ze zbiórką na Kickstarterze. Na stronie oficjalnej gry jest nawet gameplay. Zobaczcie dzieło Farathan Studio i sami oceńcie.

Glory of the Arena (PC)

Sylwester Osik po wydaniu neonowych wyścigów Electro Ride, pojechał do antycznego Rzymu. I postanowił wkroczyć na arenę, by w widowiskowy sposób pozbawiać życia kolejnych oponentów. Nastawione na sieciowy tryb PvP Glory of the Arena jest grą o krwawej walce, ku uciesze zgromadzonej publiczności. Po więcej informacji odsyłam do naszego tekstu.

Harmony’s Odyssey (PC, Switch)

Do bajkowej krainy pełnej mitów zaprasza studio MythicOwl. Ich najnowsza gra Harmony’s Odyssey ponownie związana jest z zagadkami logicznymi, lecz tym razem opakowana została w interesująca przygodę. Szerzej temat przedstawiłem w naszym newsie. Aha, premiera w tym roku.

Layers of Fear VR (PS VR)

Nigdy nie zrozumiem, jak można lubić grać w horrory, a już tym bardziej na urządzeniach do wirtualnej rzeczywistości. Strachliwy jestem, ale są fani takich emocji i to dla nich Layers of Fear VR trafi na PlayStation VR. Studio Incuvo, które portowało grę dla Bloober Team poinformowało o zakończeniu prac. Data premiery nie jest jeszcze znana. Poniższy trailer jest z wersji na Oculus Questa.

Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest (PlayStation 4, Xbox One)

Wydana w 2020 roku na PC, inspirowana papierowym RPG gra Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest, trafi na PlayStation 4 i Xbox One i we wstecznej kompatybilności na Xbox Series X/S. Premiera produkcji studia Different Tales już 24 lutego.

We are Legion: Rome (PC)

Studio Titanite Games zapowiedziało przygodową grę akcji We are Legion: Rome. Wcześniej miała tytuł Roman Legionary i tworzyła ją ekipa Roman Soldiers. Ale prócz zmiany nazwy doszła też zapowiedź wydania na niesprecyzowane konsole PlayStation i Xbox. Będzie dużo walki w starożytnym świecie, a po szczegóły odsyłam Was do naszego tekstu.

https://www.youtube.com/watch?v=krz01gKgK00

Post-Apo Builder (PC)

Spółka Septarian Games zapowiedziała grę z gatunku base building – Post-Apo Builder. W skrócie: budowa miasta w postapokaliptycznej przyszłości. Data premiery nie została ujawniona. Jak podaje karta Steam – wydawcą jest spółka PlayWay.

Camping Builder (PC)

Kolejna polska gra z gatunku „wybuduj cokolwiek” builder, zapowiedziana przez spółkę giełdową. Warto zwrócić uwagę, że jest to 6. zapowiedziana przez studio The Dust produkcja, którą tym razem tworzą razem z ekipą Two Horizons. Co można robić w Camping Builder? Tak, fascynować się stawianiem kampingów. Informacja umykająca giełdowym graczom: sześć zapowiedzieli, zero wydali. Szczegóły w naszym tekście.

Roadside Assistance Simulator (PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Switch, Xbox One, Xbox Series X/S)

Jak zawsze w przypadku symulatorów zapowiadanych przez polskie spółki giełdowe, tytuł mówi wszystko. Tym razem gracz będzie mógł oddać się przyjemnej pracy w pomocy drogowej. Roadside Assistance Simulator jest trzecią grą zapowiedzianą przez studio 3T Games. Trafić ma na PC i wszystkie konsole. Premiera w 2023 roku. A tu karta Steam, jakby ktoś miał taka potrzebę.

Tank Squad (PC)

Po sukcesie gry Tank Mechanic Simulator, studio DeGenerals opracowuje taktyczną grę akcji Tank Squad. Premiera zaplanowana jest na trzeci kwartał 2022 roku, czyli tan sam okres, kiedy ma pojawić się inna ich produkcja – Uboat Commander. Podoba się – można wishlistować na Steamie.

Pets VR (Oculus Rift)

Wirtualna opieka nad zwierzętami – to oferuje Pets VR studia Actum Games. A dokładniej przedszkole dla czworonożnych przyjaciół, gdzie będzie się można z nimi m.in. bawić, karmić czy trenować. Jak informuje karta na Steamie, gra 30 maja 2021 r. trafi na urządzenia Oculus Rift.

Clumsy Rush X Astro Bears Spinoff (Switch)

I na koniec krótka notka o nawiązaniu współpracy pomiędzy RedDeerGames i Sonka. Efektem podpisanej umowy będzie gra łącząca dwa IP należące do obu studiów – Clumsy Rush X Astro Bears Spinoff. Premiera na konsoli Switch planowana jest na drugi kwartał tego roku.