Przegląd tygodnia (6-12 listopada)

W minionym tygodniu doczekaliśmy się aż 5 zapowiedzi nowych gier – rajdowej, logiczno-zręcznościowej, metroidvani, symulatora i poniekąd survivalu. Do tego dwa porty i całkiem przyjemna liczba premier.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (6-12.11):

Dark, Dark Woods (PC)
Electrician Simulator (PlayStation 4, PlayStation 5)
Flooded (Switch)
Motorcycle Mechanic Simulator 2021 (Xbox One)
The Invincible (PC, PlayStation 5, Xbox Series X)
Zookeeper (Xbox One)

Nadchodzące premiery (13-19.11):

Bakery Simulator (Xbox One)
Death Roads: Tournament (PC)
Faded Stories: Full Moon (PC)

Zapowiedzi polskich gier:

#DRIVE Rally (PC, PlayStation, Switch, Xbox)

Studio Pixel Perfect Dude zapowiedziało drugą odsłonę swojej popularnej gry wyścigowej. W pierwowzorze gracze – zbierając monety – pokonywali odcinki pomiędzy lokacjami, a tym razem dostaniemy prawdziwą produkcję rajdową. #Drive Rally przeniesie nas w piękne lata 90., w najbardziej ekscytującej erze w historii motorsportu. Co prawda tytuł jest dość podobny do art of rally, jednak tu najważniejsze będzie ściganie, a nie piękne widoki. Premiera w 2024 roku.

Train Traffic Manager (Switch, Xbox One)

Po sukcesie logiczno-zręcznościowego Urban Flow o zarządzaniu ruchem drogowym, studio Baltoro Games kuje szyny puki gorące. Train Traffic Manager to dokładnie ten sam pomysł, choć rozwinięty, ale tym razem będziemy panować nad koleją. Oznacza to szybkie planowanie i szybkie działania. Przekładanie zwrotnic, operowanie światłami, podnoszenie zwodzonych mostów i przede wszystkim unikanie kolejowych katastrof. Premiera już 24 listopada.

Forgery Craft (PC)

Krzysztof Krej, szef studia Frozen District, przez cztery lata po godzinach „badał możliwość wykorzystania technik przetwarzania obrazu do zrobienia gry o fałszowaniu dokumentów i dzieł sztuki.” I teraz, ekipa Empyrean, zapowiedziała tytuł Forgery Craft, który łączyć ma symulację z rozbudowaną fabułą. Od fałszowania podpisów czy dat w ważnych dokumentach, po tworzenie idealnych kopii dzieł sztuki, które umkną oku nawet najlepszych muzealnych ekspertów. Daty premiery nie ogłoszono.

Steel Flood (PC)

Ekipy Egobounds i Smile zaprezentowało swoja metroidvanię, w której pogoda wpływa na możliwość dalszej eksploracji. Ale Steel Flood to przede wszystkim dynamiczna akcja, gdzie w upadłej utopii bohater walczy z maszynami o przetrwanie ludzkości. Do tego wytwarzanie ekwipunku, wiele przydatnych umiejętności rozbudowana mechanika leczenia. Z zapowiedzi twórców wynika, że podejmowane fabularne decyzje będą miały wpływ na losy bohatera i całego świata. O tym przekonamy się w przyszłości, bo data premiery nie jest jeszcze znana.

Security Guy (PC)

Ekipa GameFormatic pracuje nad grą, w której wcielimy się w rolę ochroniarza. Nie odkryję Ameryki stwierdzając, że chodzi o odpowiednie dobranie zabezpieczeń, by uniemożliwić złodziejom okradanie danych lokacji. Do dyspozycji będą alarmy organów ścigania, kamery przemysłowe i szpiegowskie, czujniki ruchu, sonary akustyczne czy pułapki, które pozwolą złapać lub zablokować przestępcę. Łatwo nie będzie, bo amatorzy czyhający na majątek mieszkańców domów jednorodzinnych to nic, w porównaniu z mistrzami rabowania, okradającymi korporacje i najbogatszych mieszkańców. Data premiery nie została ujawniona.

Unables (PlayStation, Switch, Xbox)

Minęło kilkanaście miesięcy od momentu, kiedy studio 9Unz zapowiedziało swoją debiutancką niezależną produkcję. W Unables świat opanowało skrajne lenistwo, nikomu nic się nie chce, a postaci z gry nie chcą nikogo słuchać i statystyki „nic nie robienia” mają podbite na maksa. I z tym problemem będzie musiał poradzić sobie gracz. Przypominamy o tej grze dlatego, że – jak poinformował nas twórca Artur Hilger – tytuł trafi także na konsole PlayStation, Switch i Xbox. Kiedy? Z lenistwa nie chciało mi się sprawdzić 😉

Taxi Life: A City Driving Simulator (PlayStation 5, Xbox Series X)

Komu symulator przewozu osób z otwartym światem i Barceloną w skali 1:1 w dniu premiery trafi także na konsole najnowszej generacji. Przypomnijmy: obszar zabawy ma wynosić aż 20 km2; ponoć Simteract odwzoruje hiszpańskie miasto dzięki „zaawansowanej technologii”, bazującej na „rzeczywistych danych”. Autorzy zadbają też o realistyczny ruch samochodów i pieszych oraz zmienne warunki pogodowe. Premiera w lutym 2024 roku.

Powiązane gry: