Przegląd tygodnia (2-8 maja)

I po majówce, a liczby premier i zapowiedzi wracają do normy.

Fani symulatorów mogą zagrać w dwa kolejne – piekarza Bakery Simulator i paleontologa Dinosaur Fossil Hunter. Jest też taktyczna gra turowa typu roguelike Oaken oraz filmowy Best Month Ever! i kinowe Trek to Yomi. Tyle, jeśli chodzi o premiery. Wśród zapowiedzi też jest naprawdę ciekawie. Gra logiczna Please Fix The Road, tajemnicze Unables, trzecia część wizualnej noweli Perseverance i symulator Skate Shop Simulator.

Najbliższe premiery i warte uwagi polskie produkcje znajdziecie także w naszym kalendarzu.

Premiery polskich gier:

Bakery Simulator (PC)
Best Month Ever! (PC, Switch, Xbox One)
Dinosaur Fossil Hunter (PC)
Oaken (PC)
Trek to Yomi (PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S)

Zapowiedzi polskich gier:

Please Fix The Road (PC)

Minimalistyczna i relaksująca gra logiczna, którą tworzy Ariel Jurkowski. Cała zabawa polega na budowaniu i naprawianiu dróg na ponad 150 przygotowanych etapach. Przy okazji zadaniem gracza będzie pomaganie samochodom, pociągom i łodziom w dotarciu do celu. Premiera już w czerwcu na Steamie, GOG-u i… torrentach.

Unables

Studio 9Unz zapowiedziało swoją pierwszą produkcję niezależną Unables. Świat opanowało skrajne lenistwo, nikomu nic się nie chce, a postaci z gry nie chcą nikogo słuchać i statystyki „nic nie robienia” mają podbite na maksa. I z tym problemem będzie musiał poradzić sobie gracz. Grafika prosto z cartoonów w świecie okraszonym stylem kreskówek z lat 80-tych i 90-tych, zręcznościowo-logiczna rozgrywka arcade i nowatorskie podejście do gameplay’u. Więcej szczegółów mamy poznać w przyszłości.

Perseverance: Part 3 (PC)

Trzecia część wizualnej noweli od Titanite Novels i Titanite Games ma zadebiutować na pecetach w czerwcu tego roku. Opowieść skupia się na dwójce bohaterów – byłej tajnej agentce Karen i głowie rodziny Jacku, którzy muszą bronić najbliższych przed nadciagającymi potworami. Tu każda decyzja ma znaczenie i konsekwencje. Od lutego wiemy też, że cała historia zamknie się w wydaniu Perseverance Complete Edition.

Skate Shop Simulator (PC)

Społeczność skateboardingowa jest dość liczna, co było widać choćby po apelach o kolejną część serii Skate. Finalnie dało to efekt i gra powstaje, a ConsoleWay zapowiedziało własną, symulator skate shopu. Z tym, że w rodzimej produkcji do deskorolek dojdą też hulajnogi, rolki i rowery bmx. Od naprawy, poprzez renowację, sprzedaż akcesoriów i ciuchów, po mini gry, w których będzie można przetestować swój sprzęt. Wszystko po to, by zbudować imperium skate shopów. Data premiery nieujawniona.

Powiązane gry: