5 nominacji dla polskich gier w The Game Awards

Poznaliśmy nominacje do corocznych nagród The Game Awards. Wśród wielu świetnych tytułów są też polskie akcenty.

Głosowanie na stronie organizatora ruszyło (trzeba założyć konto). Wśród długiej listy nominowanych w kilkudziesięciu kategoriach, znalazły się dwie rodzime gry: Cyberpunk 2077 i dodatek Widmo wolności oraz Ghostrunner 2.

Produkcja studia CD Projekt RED w sumie dostała cztery nominacje. Dwie dla Cyberpunka 2077 w kategoriach „Najlepiej rozwijana gra” i „Najlepsze wsparcie społeczności” oraz także dwie dla dodatku Widmo wolności – „Najlepsza narracja” i „Najlepszy występ aktorski” dla Idrisa Elby. O nagrody nie będzie łatwo, bo w tym obfitującym w dobre produkcje roku, gra CDPR za konkurencję ma takie tytuły jak m.in. Alan Wake 2, Baldur’s Gate 3, Marvel’s Spider-Man 2, czy Final Fantasy XVI.

Ghostrunner 2 studia One More Level otrzymał jedną nominację w kategorii „Najlepsza gra akcji”. Także tu będzie ciężko o statuetkę, bo walczyć o nią będą z Armored Core VI: Fires of Rubicon, Dead Island 2, Hi-Fi Rush i Remnant 2.

Warto dodać, że najwięcej – bo aż 8 nominacji, zdobyły dwie gry Alan Wake 2 oraz Baldur’s Gate 3. W sumie jest aż 31 kategorii, wszystkie można zobaczyć na stronie organizatora.

Trzeba podkreślić, że głosowanie publiczności to niestety jedynie ok. 10% końcowego wyniku. Swoje typy wybierają też branżowi eksperci czy też dziennikarze. Ich wskazania są dużo ważniejsze, więc de facto to głównie oni wybiorą najlepsze gry wydane od listopada 2022 roku.

Głosowanie w naszym kraju zakończy się 7 grudnia o godzinie 3:00 w nocy. Galę wręczenia The Game Awards będzie można zobaczyć na m.in. YouTubie i Twitchu, a odbędzie się ona 8 grudnia o godzinie 1:30.