Przegląd tygodnia (30 października – 5 listopada)

Prawdziwy akcyjny indyk, port katastroficznego symulatora i strategia o zarządzaniu sektą. Tyle w zapowiedziach, a w premierach jak zwykle ostatnio urodzaj.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (30.10-5.11):

Achilles: Legends Untold (PC, PlayStation 5, Xbox Series X)
Frigato: Shadows of the Caribbean (PC)
One Night: Burlesque (PC, Switch)
RoboCop: Rogue City (PC, PlayStation 5, Xbox Series X)
True Virus (Xbox One)

Nadchodzące premiery (6-12.11):

Electrician Simulator (PlayStation 4, PlayStation 5)
Flooded (Switch)
Motorcycle Mechanic Simulator 2021 (Xbox One)
The Invincible (PC, PlayStation 5, Xbox Series X)
Zookeeper (Xbox One)

Zapowiedzi polskich gier:

Pumpkinman (PC)

Prawdziwy indyk! Jakub Podgórniak przez 13 miesięcy w wolnym czasie tworzył swojego debiutanckiego akcyjniaka. Do utrzymanego w stylu Halloween tytułu stworzył grafikę oraz odpowiadał za programowanie, jak mi napisał: „w tym narzędzie, bo nie korzystam z gotowego silnika”. Produkcja już jest dostępna na Steam i kosztuje grosze, więc nie krępujcie się wesprzeć prawdziwego niezależnego twórcę.

Flooded (Switch)

Symulator katastroficzny – idealne określenie dla gry Tymoteusza Piaska (aka Artificial Disasters), twórcy Flooded. Produkcja intryguje pomysłem; więcej na jej temat dowiecie się z naszego newsa. 9 listopada swoją wersję otrzymają posiadacze konsoli Switch. Za port odpowiada Storm Trident, a tytuł wyda Forever Entertainment.

United Sects of America (PC)

Studio FoxSox Games tworzy połączenie strategii zarządzania sektą i podejmowania trudnych moralnych decyzji. Wszystko po to, by w alternatywnej rzeczywistości zdobyć władzę w Stanach Zjednoczonych. Gracz, jako lider kultu, musi walczyć o wpływy, by opanować kolejne części kraju. Będą elementy narracyjne, będą humorystyczne wątki i premiera w 2024 roku.

Powiązane gry: