Przegląd tygodnia (6-12 grudnia)

Car Mechanic doczeka się spin offa, baśniowy platformer wskoczy na konsole, a reptilianie i zombie zameldują się po złej stronie lufy.

Miniony tydzień był dość skromny pod względem debiutów. Położyliśmy ręce na konsolowym porcie bestsellerowego Mr. Preppera, kosmicznym Rover Mechanic Simulatorze oraz turowej strategii 4X – Stellar Monarch 2. Swoją drogą: polecamy śledzić nasz kalendarz premier!

Premiery polskich gier:

Mr. Prepper (Xbox One)
Rover Mechanic Simulator (PlayStation 4)
Stellar Monarch 2 (PC – wczesny dostęp)

Zapowiedzi polskich gier:

Car Mechanic Manager 2023 (PC)

Pyramid Games zapowiedziało tycoona, w którym gracze będą zarządzać własnym warsztatem samochodowym. Zatrudnimy więc mechaników, zadbamy o podniesienie jakości usług i optymalizację procesów naprawy, zakupimy sprzęt i, rzecz jasna, utrzemy nosa konkurencji. Kiedy? Ponoć w tytułowym 2023.

Dodajmy, że w studiu praca wre. W 2021 roku zespół wydał dwa tytuły – Castle Flippera i Farming Life, ale w produkcji ma ich aż 9: Car Mechanic Manager 2023, CEO Slayer, Dinosaur Fossil Hunter, Kingslayer Tactics, Occupy Mars: The Game, RV Renovation, Soyuz Constructors, Urban Explorer i Zookeeper.

Spirit Roots (PlayStation 4, Xbox One)

Wydawca Drageus Games ogłosił, że na konsole trafi port platformówki 2D – Spirit Roots, którą w 2019 roku stworzyło studio Fireart Games. Jak zachwalają twórcy: baśniowa przygoda ma „wzruszający wątek fabularny” i happy end. Produkcja poprowadzi odbiorców przez 50 poziomów w pięciu różnorodnych światach, na których czekać będą dziesiątki przeciwników i potężni bossowie. Premiera powinna nastąpić 11 lutego 2022 roku… i mam nadzieję, że pójdzie ona lepiej niż debiut na pecetach. Na Steamie gra ma jedynie 11 ocen, a w najlepszym momencie bawiły się w nią raptem cztery osoby.

Pandemic Shooter (PC, PlayStation 4, Switch, Xbox One)

Pełen akcji zombie shooter w którym masakruje się hurtowe liczby nieumarłych oraz… reptilian. Cave Games nie przygotowuje wyszukanych rozwiązań, wielowarstwowego scenariusza i morału na koniec. Chce nas za to skusić masą strzelania i masą trupów… żywych trupów. Pandemic Shooter ukaże się w pierwszym kwartale 2022 roku (na pecetach oraz konsolach).

Stamp (PC)

Młode ManyDev Studio, które wpierw zapowiedziało cztery gry, w minionym tygodniu dołożyło kolejne dwie, właśnie ogłosiło prace nad jeszcze dwiema. Stamp to zombie shooter, który chce nas oczarować „bardzo emocjonującą rozgrywką, w której twoim głównym zadaniem jest zabicie nieumarłych i skończenie głównego zadania”.

Enigmatyczne? Pozwólcie, że zacytuję oryginalny, JEDNOZDANIOWY opis ze Steama: „Możemy grać na kilka różnych sposobów, możesz po prostu skupić się na głównym zadaniu i wykonać je jak najszybciej albo możesz rozegrać to powoli podnosząc przedmioty, które wypadają zombie i zrobią Ciebie silniejszym, możesz również spróbować znaleźć ciekawostki/tajemnice ukryte wewnątrz naszego świata, ulepszyć twoje wyposażenie poprzez kupowanie ulepszeń postaci lub modyfikacji twojej broni, używaj przedmiotów, które ułatwią Ci rozgrywkę albo po prostu zdobywaj przewagę w zabijaniu zombie z dostępnych przedmiotów w grze.

My Museum (PC)

Kolejnym projektem ManyDev Studio jest symulator renowacji historycznych przedmiotów. Bez daty premiery. To ósmy projekt tej ekipy, nad którym aktualnie pracują (w planach mają także Barbarian Kingdom, Corsair’s Madness, Formula Team, Illusion Lands, My Museum, No Man’s Island, Parasight i Stamp).

Powiązane gry: