Gothic II: Kroniki Myrtany – Frekwencyjny sukces i świetne oceny!

Modderzy przywrócili ducha klasyka, przy okazji mądrze go reformując.

Być może końcówka roku nie obfituje w komercyjne hity rodem z Polski, ale wciąż możemy (i powinniśmy!) być dumni z darmowej modyfikacji do dwudziestoletniego hitu Piranha Bytes.

O burzliwych okolicznościach powstawania Kronik Myrtany pisaliśmy w tym newsie, fabularne założenia i obsadę prezentowaliśmy zaś przy okazji ostatniego zwiastuna przed debiutem . Popremierowo miło nam natomiast donieść, że wysiłki rozsianego po kraju zespołu spotkały się z aprobatą fanów. Gdy piszę te słowa aż 98% ocen steamowych użytkowników jest pozytywna (z 1,2 tys. wystawionych ogółem). Mało tego: w szczytowym momencie po Archolos przechadzało się niemal 10 tys. użytkowników!

…a nie zapominajmy, że tytuł można ogrywać także na GOG-u oraz – ściągnąwszy pliki z serwisu modbb – bezpośrednio z płyty.

Pierwsi odbiorcy chwalą profesjonalny dubbing (w obsadzie znajdziemy m.in. Artura Barcisia, Olgę Borys, Mirosława Zbrojewicza i Cezarego Żaka), mnóstwo zawartości, dużą wolność rozgrywki, długi czas zabawy (sięgający kilkudziesięciu godzin) oraz wprowadzenie nowych elementów wyposażenia. Po więcej informacji odsyłamy na steamową kartę katalogową. Nieprzekonanym serwujemy zaś opublikowane właśnie intro.