Przegląd tygodnia (29 listopada – 5 grudnia)

Studia-spółki ścigają się w liczbie zapowiedzi. Kto prowadzi? Dowiecie się z najnowszego podsumowania tygodnia.

Poniższych pięć ekip pracuje równocześnie w sumie nad 25. tytułami. Dat premier, oczywiście, jak na lekarstwo. Tym razem do kosza z zapowiedziami trafił arena shooter FPP, trzecioosobowy slasher, dwuwymiarowa platformówka, humorystyczna karcianka oraz dwie produkcje strategiczne.

Poniżej lista najnowszych premier, a w kalendarzu sprawdzicie, co się będzie działo w kolejnych miesiącach.

Premiery polskich gier:

Gardenia (PC)
Madness Beverage (PC)
Paradise Lost (Switch – tylko USA/Kanada)

Zapowiedzi polskich gier:

Void Slayer (PC)

W przerwie od kontrowersyjnych i pełnych przemocy horrorów pracownicy Madmind Studio postanowili zrobić coś innego. W weekend powstał prototyp Void Slashera, który spodobał się graczom i… ruszyła lawina. W studiu zawiązano wewnętrzny zespół Madmind Crew, który pracuje nad pierwszoosobowym shooterem.

Illusion Lands (PC)

W maju zapowiedzieli symulator zarządzania ekipą wyścigową, w lipcu city buildera, w międzyczasie survival oraz dwuwymiarowe action RPG. W minionym tygodniu ManyDev Studio dodało do puli jeszcze dwie pozycje, w tym trzecioosobowy slasher Illusion Lands, który wydaje się garściami czerpać z Monster Huntera. Trzeba przyznać, że ambicji w młodym zespole nie brakuje: w kilka miesięcy ogłoszono sześć powstających równocześnie tytułów! Żaden z nich nie ma jednak daty premiery.

Corsair’s Madness (PC)

Oto i druga zapowiedziana właśnie gra od ManyDev Studio: pixelartowa platformówka, w której jako kapitan pirackiego statku gracz będzie szukał skarbów, artefaktów i członków własnej załogi. Stawiam szkatułę złotych dukatów przeciw drewnianej nodze, że to będzie ich pierwsza wydana gra (jeśli wishlista będzie w Excelu na zielono).

Rules: Politically Incorrect (PC)

Kolejne ambitne studio, choć ci mają już dwie wydane gry (w 2018 r., jeszcze jako Tap It Games). Titanite Games przedstawiło światu okraszoną czarnym humorem karciankę, której odbiorcy wcielą się w prezydenta USA. Premiera ma się odbyć 18 marca 2022 roku. Studio pracuje jeszcze nad dwoma tytułami, a wewnętrzny team Titanite Novels nad intrygującą visual novelką.

Incoming War (PC)

Incoming War ma być symulatorem kierowania pojazdami z elementami city buildera oraz RTS-a… jak to właściwie działa? Otóż budujemy bazę, stawiamy budynki z których wyjeżdżają wehikuły, by po chwili zasiąść za celownikiem działa czy sterami czołgu. Teaser jest może i interesujący, ale to tylko zajawka bez grama gameplay’u. Daty premiery oczywiście nie ma, w końcu trudno ją określić, pracując równocześnie nad sześcioma projektami.

Ankh Tower (PC)

Również w DreamWay Games praca wre! Według Steama firma zaanonsowała już trzy gry (Ankh Tower, Dreamjob: Programmer i Espresso Tycoon)… ale trzy kolejne znajdziemy na jej stronie internetowej (872 Days: Siege of Leningrad, King i Tsunami). Siódma, Ankh Tower, to strategia w konwencji dark fantasy. Nie wiemy, kiedy ukaże się ona na rynku. Ten sam problem dotyczy każdej gry studia.

 

Powiązane gry: